Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նոր բնակարանի բանալիներ է հանձնել օպերային մեներգիչ Լիպարիտ Ավետիսյանին 06/14/2017   14:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նոր բնակարանի բանալիներ է հանձնել Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի առաջատար մեներգիչ Լիպարիտ Ավետիսյանին: Այս մասին հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Շնորհավորելով արվեստագետին և նրա տիկնոջը` նոր բնակարան ստանալու առթիվ, քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը մեկ անգամ ևս վստահեցրել է, որ Երևանի քաղաքապետարանի կողմից նմանատիպ նախաձեռնությունները լինելու են շարունակական:
«Արդեն մի քանի տարի է՝ Հանրապետության Նախագահի առաջարկով բարի ավանդույթ ենք դարձրել մեր ճանաչված ու վաստակաշատ արվեստագետներին նոր բնակարաններ նվիրելը: Սա յուրովի գնահատական է մեր բոլոր այն քաղաքացիներին, ովքեր իրենց տաղանդով և մասնագիտական հմտություններով ամբողջ աշխարհում բարձր են պահում մեր երկրի պատիվը: Ի սրտե շնորհավորելով՝ մաղթում եմ, որ առողջ վայելեք ձեր նոր բնակարանը», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը՝ արվեստագետին մաղթելով նաև ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ։
Լիպարիտ Ավետիսյանին Երևան համայնքի  սեփականություն համարվող բնակարանն անհատույց տրամադրելու որոշումը Երևանի ավագանին կայացրել էր մայիսի 30-ին տեղի ունեցած Երևանի ավագանու 2-րդ գումարման վերջին նիստում:

Тарон Маргарян вручил солисту Ереванской оперы Липариту Аветисяну ключи от новой квартиры 06/14/2017   14:58  |  Лента новостей
Мэр Еревана Тарон Маргарян вручил ключи от новой квартиры ведущему солисту Ереванского национального академического театра оперы и балета имени Спендиаряна Липариту Аветисяну. Об этом сообщает пресс-служба столичной администрации.
Поздравив деятеля искусства и его супругу, мэр Тарон Маргарян еще раз заверил, что подобные инициативы со стороны мэрии Еревана будут носить продолжительный характер.
«Уже несколько лет по сложившейся доброй традиции по предложению президента республики, мы дарим новые квартиры нашим известным и заслуженным деятелям искусства. Эта своеобразная оценка, данная всем тем нашим гражданам, которые своим талантом и профессиональными навыками высоко держат честь нашей страны во всем мире. Поздравляю вас от всего сердца и желаю вам здоровья и благополучия»,-подчеркнул Тарон Маргарян, пожелав Липариту Аветисяну новых творческих успехов.
Решение о предоставлении квартиры, являющейся собственностью Еревана, было принято в ходе последнего заседания Совета старейшин Еревана 2-го созыва, созванного 30-го мая.