Երեւանի մաքրությունը կսկսվի Հրազդանի կիրճից 06/17/2013   15:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ավելի մաքուր Երեւան ունենալու համար միայն քաղաքապետարանի աշխատանքը բավարար չէ: Այս մասին այսօր աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ հայտարարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Քաղաքային իշխանությունները մայրաքաղաքի հանգստի գոտիների մաքրության հարցում ակնկալում են հասարակական եւ երիտասարդական կազմակերպությունների աջակցությունը: Իսկ կամավորներին խոստանում են ապահովել մաքրության համար անհրաժեշտ բոլոր պարագաներով:
Հայտարարելով «Ավելի մաքուր Երեւան» անունը կրող այս նոր ծրագրի մեկնարկի մասին, քաղաքապետն առաջարկել է աշխատանքները սկսել Հրազդանի կիրճից: Ի դեպ, այս կիրճում գործող բազմաթիվ զվարճանքի վայրերի՝ ծրագրում ներգրավվելու հնարավոր առաջարկի մասին քաղաքապատարանի պաշտոնական տեղակատվությունը լռում է:
Իսկ քաղաքի զբոսայգիները եւ հանգստի գոտիները աղտոտելու համար քաղաքապետն իր ելույթում մեղադրել է այդ վայրերում իրենց հանգիստը կազմակերպող երեւանցիներին:

В армянской столице дан старт программе “Более чистый Ереван”. Первым распрощается с мусором Разданское ущелье 06/17/2013 16:39 | Лента новостей
Одни только работы, проводимые мэрией Еревана недостаточны, чтобы столица была чище. Об этом сегодня в ходе рабочего совещания заявил мэр Тарон Маркарян.
Городские власти надеются в этом вопросе э на поддержку общественных и молодежных организаций. Волонтерам обещают обеспечить всеми необходимыми приспособлениями для очистки территории.
По инициативе мэра Еревана Тарона Маргаряна с целью очистки и сохранения зон отдыха и лесных ландшафтов стартует программа под лозунгом “Более чистый Ереван”.Мэр предложил начать работы с Разданского ущелья.
Вину за загрязнение парков и зон отдыха мэр возложил на ереванцев, проводящих свой досуг в этих местах.