Հայ սամբիստները ութ մեդալ նվաճեցին Եվրոպայի առաջնությունում 05/22/2017   15:56  |  Մարզական
Հայ մարզիկները ևս մի քանի տարբեր հարգի մեդալներ են նվաճե: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:
Մարզական սամբոյում Արթուր Սահակյանը (62 կգ քաշային կարգ) դարձել է արծաթե մեդալակիր, իսկ Մաքսիմ Մանուկյանը (57 կգ) և Արսեն Ղազարյանը (74 կգ)` բրոնզե:
Մարտական սամբոյում Գրիգոր Մխիթարյանը (52 կգ) նվաճել է արծաթե մեդալ, իսկ Կոլյա Կարապետյանը (62 կգ) և Էդգար Մեհրաբյանը (90 կգ) զբաղեցրել են երրորդ տեղը:
Ավելի վաղ առաջնության չեմպիոն էր դարձել Տիգրան Կիրակոսյանը (52 կգ, մարզական սամբո), իսկ Հարություն Սարգսյանը (57 կգ, մարտական սամբո) դարձել էր բրոնզե մեդալակիր:
Ընդհանուր հաշվարկով հայ սամբիստները Եվրոպայի առաջնությունում նվաճեցին 1 ոսկե, 2 արծաթե և 5 բրոնզե մեդալ:

Самбисты из Армении завоевали восемь медалей на чемпионате Европы 05/22/2017   18:20  |  Спорт
Как сообщает пресс-служба НОК Армении, армянские спортсмены завоевали еще несколько медалей различной пробы.
В спортивном самбо Артур Саакян (весовая категория 62 кг), стал серебряным призером, а Максим Манукян (57 кг) и Арсен Казарян (74 кг) – бронзовым.
В боевом самбо Григор Мхитарян (52 кг) завоевал серебряную медаль, а Коля Карапетян (62 кг) и Эдгар Меграбян (90 кг) заняли третье место.
В общем зачете армянские самбисты завоевали на чемпионате Европы 1 золотую, 2 серебряные и 5 бронзовых медалей.