Ականի պայթյունի հետևանքով վիրավորում ստացած կապիտանի առողջական վիճակը կայունանում է 05/13/2017   10:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Տավուշի մարզում ականի պայթյունի հետևանքով վիրավորում ստացած կապիտան Շիրազ Կամոյի Սահակյանի առողջական վիճակը կայունացել է:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակիցը տեղեկացավ ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանից:
Հիշեցնենք, որ դեպքը տեղի է ունեցել մայիսի 4-ին, կապիտան Սահակյանը դեպքից հետո տեղափոխվել էր Բերդի հոսպիտալ, որտեղ նրան վիրահատել էին, ապա տեղափոխվել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն պաշտոնական հաղորդագրությամբ հանդես եկավ, հայտնելով, որ ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու կապիտան Շիրազ Սահակյանի՝ վիրավորումներ ստանալու հանգամանքները:
Նախնական տվյալներով՝ 2017թ. մայիսի 4-ին՝ ժամը 15:00-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի հրաձգային գումարտակի վաշտի հրամանատար, կապիտան Շիրազ Սահակյանը զորամասի պաշտպանական շրջանում տեղակայված մարտական դիրքում ծառայության ժամանակ ականի պայթյունից ստացել է ձախ ոտնաթաթի և ձեռքերի ականապայթյունային վիրավորումներ:

Состояние подорвавшегося на мине в Тавуше капитана Шираза Саакяна стабилизировалось - Минобороны Армении 05/13/2017   11:16  |  Лента новостей
Состояние здоровья капитана Шираза Саакяна, раненного в результате взрыва мины в Тавушской области Армении, стабилизировалось. Об этом “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Инцидент произошел в ходе несения им службы на боевом посту, расположенном на оборонительном участке воинской части. Капитан был сначала доставлен в госпиталь Берда, где его прооперировали, после чего его перевели Центральный клинический военный госпиталь Минобороны Армении.
Ранее СК сообщил, что шестым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления СК Армении проводится расследование для установления обстоятельств ранения капитана Шираза Саакян.
По предварительным данным, 4 мая 2017 года около 15:00 командир роты стрелкового батальона, капитан Шираз Саакян в результате взрыва мины получил минно-взрывные ранения в области левой ноги и рук и был доставлен в госпиталь Берда.