Ադրբեջանը չի հրաժարվում շփման գծում իրավիճակի սրմանն ուղղված իր ավանդական քաղաքականությունից. ԱՀ ԱԳՆ 05/11/2017   23:26  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված ՊԲ մարտական դիրքերի մոտակայքում Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից «Շանթ» հեռուստաընկերության նկարահանող խմբի գնդակոծման միջադեպը հերթական վկայությունն է, որ Ադրբեջանը չի հրաժարվում շփման գծում իրավիճակի սրմանը և լարվածության աստիճանի բարձրացմանն ուղղված իր ավանդական քաղաքականությունից։
Այս մասին ի պատասխան Tert.am գործակալության հարցի՝ նշել է Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արտակ Ներսիսյանը:
«Տեղի ունեցածը ևս մեկ անգամ վերահաստատում է շփման գծում իրավիճակի կայունացմանն ուղղված՝ 2016 թ․ մայիսի 16-ին Վիեննայում և 2016 թ. հունիսի 20-ին Սանկտ-Պետերբուրգում տեղի ունեցած գագաթաժողովներում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների անհապաղ իրագործման կարևորությունը»,- նշել է ԱՀ ԱԳՆ ներկայացուցիչը։
15:00 11/05/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՀարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից «Շանթ» հեռուստաընկերության նկարահանող խմբին գնդակոծելու դեպքի առթիվ
13:18 11/05/2017  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ«Շանթ» հեռուստաընկերության օպերատորը վիրահատվել է. վիճակը կայուն է
11:40 21/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է բելգիացի խորհրդարանականների պատվիրակությանը
13:01 01/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՄերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարներն իր աջակցությունն է հայտնել արցախյան կողմին
10:48 07/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Հանրապետության ԱԳՆ ղեկավարը շնորհավորել է ԱՄՆ նորանշանակ պետքարտուղարին
22:49 20/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԼՂՀ ԱԳՆ. Ադրբեջանը չի խորշում դիմել կեղծիքների և բացահայտ մեքենայությունների

В МИД Арцаха прокомментировали инцидент с обстрелом вооруженными силами Азербайджана съемочной группы телекомпании «Шант» 05/12/2017 09:25 | Карабахский конфликт
Азербайджан не отказывается от своей традиционной политики, направленной на эскалацию напряженности на линии соприкосновения. Об этом заявил начальник управления информации и по связям с общественностью МИД Республики Арцах Артак Нерсисян, комментируя по просьбе агентства Tert.am инцидент, связанный с обстрелом вооруженными силами Азербайджана съемочной группы телекомпании «Шант» вблизи боевых позиций АО, расположенных на северном направлении.
“Данный инцидент - очередное свидетельство тому, что Азербайджан не отказывается от своей традиционной политики, направленной на обострение ситуации и эскалацию напряженности на линии соприкосновении”, - отметил Артак Нерсисян.
По его словам, случившееся в очередной раз подтверждает важность безотлагательной реализации достигнутых на саммитах 16 мая 2016г. в Вене и 20 июня 2016г. Санкт-Петербурге договоренностей, направленных на стабилизацию ситуации на линии соприкосновения.