Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Արցախում մասնակցում է տոնական միջոցառումներին 05/09/2017   14:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում գտնվող Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր մայրաքաղաք Ստեփանակերտում և Շուշի քաղաքում մասնակցում է Հաղթանակի տոնի, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի կազմավորման և Շուշիի ազատագրման 25-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հանրապետության Նախագահը Արցախի իշխանությունների, ՀՀ կառավարական պատվիրակության անդամների, արցախահայության և տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Արցախ ժամանած հյուրերի հետ առավոտյան Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակից տոնական միջոցառման մասնակիցների հետ հանդիսավոր քայլերթով այցելել է Ստեփանակերտի հուշահամալիր և հարգանքի տուրք մատուցել Հայրենական մեծ պատերազմում զոհվածների ու Արցախյան ազատամարտի նահատակների հիշատակին:
Տոնական միջոցառումների շրջանակներում Սերժ Սարգսյանը այցելել է նաև Շուշի՝ ծաղիկներ դրել Տանկ-հուշարձանի պատվանդանին, այնուհետև Վազգեն Սարգսյանի արձանի մոտ հարգանքի տուրք է մատուցել նրա հիշատակին: Հանրապետության Նախագահը ներկա է գտնվել Շուշիի Վ.Սարգսյանի անվան հրապարակում կազմակերպված տոնական համերգին, դիտել «Արվեստների և արհեստների քաղաք» ցուցահանդեսը:
Տոնական միջոցառումներն Արցախում շարունակվում են:
13:14 09/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԲոլորս պարտք ունենք մեր ԶՈւ նկատմամբ, որը վերադարձնել անհնար է. ՀՀ վարչապետ
12:17 18/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՄայիսյան տոնակատարությունները համակարգող հանձնաժողովի նիստ` ՊԲ հրամանատար Մովսես Հակոբյանի նախագահությամբ

Президент Армении в Арцахе принимает участие в праздничных мероприятиях 05/09/2017   14:36  |  Лента новостей
Находящийся с рабочим визитом в Республике Арцах президент Армении Серж Саргсян сегодня в Степанакерте и городе Шуши принимает участие в мероприятиях, посвящённых празднику Победы и 25-летию создания Армии обороны Республики Арцах и освобождения Шуши.Об этомо сообщает шресс-служба президента Армении.
Президент Республики Армения вместе с руководством Арцаха, членами правительственной делегации РА, местными жителями и прибывшими в Арцах для участия в праздничных мероприятиях гостями утром от степанакертской Площади Возрождения торжественным шествием прошёл к мемориальному комплексу Степанакерта и воздал дань уважения памяти погибших в Великой Отечественной войне и в Арцахской освободительной борьбе.
В рамках праздничных мероприятий Серж Саргсян посетил также город Шуши, возложил цветы к пьедесталу Танка-памятника, затем у памятника Вазгену Саргсяну воздал дань его памяти. Президент Армении присутствовал на праздничном концерте, организованном в Шуши на площади имени В.Саргсяна, осмотрел выставку "Город искусств и ремёсел".
Праздничные мероприятия в Арцахе продолжаются.
14:10 09/05/2017  |  Лента новостейПремьер-министр Армении: мы все в неоплатном долгу перед нашими Вооруженными силами