Նորաշենի գյուղապետի ուղղությամբ կրակոցներ են արձակվել արտասահմանյան պետահամարանիշով ավտոմեքենայից 05/04/2017   14:44  |  Քրեական խրոնիկոն
Նորաշենի գյուղապետ Նորիկ Գրիգորյանը և նրա վարորդ 33-ամյա Կարեն Ղազարյանը սպանության փորձի գործով տուժող են ճանաչվել: Փաստինֆո-ն այս մասին տեղեկացավ ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ ժամը 19:00-ի սահմաններում, Վերին Արտաշատից դեպի Արտաշատ քաղաք տանող ավտոճանապարհի հատվածում անհայտ անձն ատրճանակից կրակոցներ է արձակել «ВАЗ 2107» մակնիշի 44 VV 443 համարանիշի ավտոմեքենայի ուղղությամբ:
Արձակված կրակոցների հետանքով 3 հրազենային վնասվածք է ստացել ավտոմեքենայի վարորդ Կարեն Ղազարյանը, ով տեղափոխել է հիվանդանոց, իսկ ավտոմեքենայի մեջ գտնվող Նորաշենի գյուղապետ Նորիկ Գրիգորյանը վնասվածքներ չի ստացել:
Մեր տեղեկություններով՝ գյուղապետի ավտոմեքենայի ուղղությամբ կրակոցներ են արձակվել «Լադա Պրիորա» մակնիշի ատոմեքենայից, ընդ որում՝ այս ավտոմեքենայի համարանիշներն արտասահմանյան են եղել:
Հայտնի է դարձել նաև, որ կրակոցներ արձակող անձինք երկուսն են եղել, երկու զենք է աշխատել դեպքի վայրում: Նրանցից մեկը կրակել է վարորդի կողքի նստատեղի պատուհանից, մյուսը՝ հետնամասի։
Թե ի՞նչն է պատճառ հանդիսացել՝ գյուղապետի նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու, առայժմ պարզել չհաջողվեց, սակայն գյուղապետը լրատվամիջոցների հայտնել է, որ տեղի ունեցածի մեջ որևէ մեկին չի կասկածում, բայցև գտնում է, որ կրակոցները իրեն են ուղղված եղել և ոչ թե՝ վարորդին:
Փաստի առթիվ Արարատի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդված 2-րդ մասի 1 -րդ եւ 7-րդ և 235-րդ հոդվածի 2-ին մասի հատկանիշներով:

Стали известны новые подробности по делу об обстреле автомобиля старосты армянского села Норашен 05/04/2017   15:04  |  Криминальная хроника
Староста села Норашен Норик Григорян и его 33-летний водитель Карен Казарян признаны потерпевшими по делу о покушении на убийство. Об этом “Фактинфо” сообщили в Следственном комитете Армении.
Напомним, автомобиль, в котором находился глава села Норашен Норик Григорян, был накануне обстрелян. Инцидент произошел около 19:00 на участке дороги, ведущей из села Верхний Арташат в город Арташат. Неизвестный открыл из пистолета огонь по автомобилю "ВАЗ 2107" с госномерами 44 VV 443.
В результате стрельбы водитель автомашины Карен Казарян получил три огнестрельных ранения. Он был госпитализировал в больницу. Находившийся в салоне автомобиля глава села Норашен Норик Григорян не пострадал.
По сведениям “ФактИнфо”, выстрелы по машине главы села были произведены из автомобиля марки “Лада Приора” с иностранными номерами.
Известно также, что стрелявших было двое. Один из них открыл огонь из переднего пассажирского окна, а другой – из заднего.
Староста села в беседе с представителями СМИ заявил, что не знает, кто за этим стоит, но при этом считает, что мишенью был он, а не водитель.
По данному факту следственным управлением по Араратской области возбуждено уголовное дело по пунктам 1 и 7 части 2 статьи 34-104(Покушение на убийство) и части 2 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств, совершенные группой лиц по предварительному сговору) УК Армении.