Երիտասարդն ավտոտնակում փորձել է ինքնասպան լինել. վիճակը ծանր է 04/28/2017   09:43  |  Արտակարգ պատահարներ
Ապրիլի 28-ին` ժամը 02:07-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Նորք Մարաշի 13-րդ փողոցի տներից մեկի ավտոտնակում քաղաքացին փորձել է ինքնասպան լինել:
Դեպքի վայր են մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ և ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խումբը:
Պարզվել է, որ տներից մեկի վարձակալ՝ 1989 թ. ծնված Ա. Գ.-ը փորձել է ինքնասպան լինել՝ կախվելով բակում գտնվող ավտոտնակի ծածկի երկաթյա կառուցատարրերից:
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ Ա. Գ.-ը իջեցվել է տեղի ուժերով և հսպիտալացվել «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիր:
Բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են կայնուն ծանր:
Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի հոգեբանական խորհրդատվության գծով հրահանգիչը տուժածի հարազատներին ցուցաբերել է հոգեբանական աջակցություն։
13:13 25/04/2017  |  Արտակարգ պատահարներԳերեզմանատանը հայտնաբերվել է տղամարդու դի.վերջինս համարվում էր անհետ կորած
01:07 24/04/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԾառայողական ավտոմեքենայի մեջ հայտնաբերվել է դի` հրազենային վնասվածքով

Молодой парень пытался свести счеты с жизнью на крыше гаража в Ереване 04/28/2017   10:15  |  Чрезвычайное просшествие
Молодой парень пытался повеситься на крыше гаража в Ереване.
Как сообщает МЧС Армении, 28-го апреля в 02:07 поступила информация о том, что в гараже одного из жилых домов в ереванском районе Норк Мараш гражданин пытался покончить жизнь самоубийством.
На место выехали один боевой расчет и оперативная группа Национального центра кризисного управления.
Выяснилось, что А.Г., 1989 года рождения, арендатор одного из домов пытался свести счеты с жизнью, повесившись на металлическом перекрытии крыши гаража, расположенного во дворе дома.  До приезда спасателей его спустили с крыши, он был госпитализирован в Первую клиническую больницу “Гераци”.