Արտակարգ դեպք Արագածոտնում.Հայր և որդի ինքնասպան են եղել 02/11/2017   13:50  |  Արտակարգ պատահարներ
Արագածոտնի մարզում ողբերգական դեպք է գրանցվել. 59-ամյա հոր մահվան հաջորդ օրը ինքնասպան է եղել որդին:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ 59-ամյա Մեսրոպ Ալամյանը մահացել է փետրվարի 8-ին, տղամարդու որդին շտապօգնություն է կանչել և այդ պահին տղամարդու մահվան պատճառ որպես այդպիսին արձանագրվել է հանկարծամահությունը: Մեր տեղեկություններով՝ որդին Դերենիկ Ալամյանը հայտարարել էր, որ հայրը հանկարծամահ է եղել իր ներկայույթամբ, ժամը 16:30-ի սահմաններում՝ տան մուտքի դռան դիմաց:
Միևնույն ժամանակ Ալամյանի որդին չի ցանկացել, որ հոր դին տեղափոխեն դիահերձման, սակայն ի վերջո տղամարդու դին տեղափոխել են:
Հաջորդ օրը՝ փետրվարի 9-ին հայտնաբերվել Ալամյանի որդու՝ Դերենիկ Ալամյանի դին՝ կախված: Նրա դին առաջինը հայտնաբերել է քեռին: Պարզվում է՝ Մեսրոպ Ալամյանի մահվան պատճառը եւս ոչ թե հանկարծամահությունն է, այլ՝ կախվելը։
ՀՀ ՔԿ-ից հայտնեցին, որ ըստ մահվան մասին վկայականի՝ «մահվան հիմնական պատճառ է հանդիսացել պարանոցի օրգանների սեղմումը օղով՝ սեփական մարմնի ծանրության ազդեցության ներքո, իսկ անմիջականորեն մահվանը հանգեցրել է ստրանգուլյացիոն մեխանիկական շնջահեղձությունը»:

Трагедия в Арагацотне: сын повесился на следующий день после самоубийства отца 02/11/2017 14:28 | Чрезвычайное просшествие
Трагический случай произошел в Арагацотнской области Армении. Мужчина покончил с собой на следующий день после смерти отца.
По сведениям “ФактИнфо”, 59-летний Месроп Аламян скончался 8-го февраля. Сын покойного - Дереник Аламян - вызвал “скорую”. По словам Аламяна-младшего, его отец внезапно скончался на его глазах, около 16:30, напротив входной двери.
При этом Дереник Аламян не пожелал, чтобы тело его отца увезли в морг, однако, в конце концов, сделать это удалось.
На следующий день, 9-го февраля, Дереник Аламян был найден повешенным. Его тело первым обнаружил дядя Аламяна-младшего. Позже выяснилось, что Месроп Аламян скончался не скоропостижно, а в результате повешения.
Как сообщили в Следственном комитете Армении, согласно свидетельству о смерти, “основной причиной смерти стало сдавливание органов шеи петлей” под тяжестью собственного тела, а непосредственно к смерти привела странгуляционная механическая асфиксия.