Սիմոն Մարտիրոսյան. Հաղթանակս նվիրում եմ համայն հայ ժողովրդին 04/10/2017   13:05  |  Մարզական
Ծանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոն Սիմոն Մարտիրոսյանը «Զվարթնոց» օդանավակայանում ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշել է, որ Սպլիտ էր մեկնել չեմպիոնական տիտղոսի համար.
«Մենք գիտեինք, որ ոսկե մեդալի հետեւից ենք գնում: Եվրոպայի առաջնությունը դիտարկում էինք որպես արդյունքները բարելավելու և աշխարհի առաջնությունում հաջող հանդես գալու հնարավորություն:
Մրցակցության բացակայությունն ինձ չէր խանգարում, հակառակը, օգնում էր հանգիստ կատարել իմ գործը: Ուրախ եմ Գոռ Մինասյանի եւ Ռուբեն Ալեքսանյանի համար, որոնք նույնպես կարողացան կատարել իրենց առջեւ դրված խնդիրը:
Մեր հավաքականի կազմում վեց ծանրորդ էր, բայց մենք կարողացանք միավորների հաշվարկով զբաղեցնել 6-րդ հորիզոնականը: Երիտասարդ տարիքս պարտավորեցնում է շարունակելու ավելի բարձր արդյունքներ ցույց տալ:
Պետք է լսել մարզչին, պահպանել ռեժիմը եւ քրտնաջան աշխատել. սա է հաջողության գաղտնիքը: Իմ հաղթանակը նվիրում եմ համայն հայ ժողովրդին»,- նշեց Սիմոն Մարտիրոսյանը:
11:54 10/04/2017  |  ՄարզականՀայ ծանրորդները Եվրոպայի առաջնությունում նվաճել են 11 մեդալ
20:59 08/04/2017  |  ՄարզականԳոռ Մինասյանը՝ Եվրոպայի փոխչեմպիոն, Ռուբեն Ալեքսանյանը՝ բրոնզե մեդալակիր
15:16 08/04/2017  |  ՄարզականՍիմոն Մարտիրոսյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոն
10:39 08/04/2017  |  ՄարզականՏաթև Հակոբյանը երկրորդ բրոնզը նվաճեց Հայաստանի համար
16:32 31/03/2017  |  ՄարզականԾանրամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականները մեկնում են Եվրոպայի առաջնության
12:43 15/03/2017  |  ՄարզականՀայտնի են Եվրոպայի առաջնություն մեկնող ծանրամարտի հավաքականների կազմերը

Чемпион Европы Симон Мартиросян: “Мы ехали за золотой медалью” 04/10/2017   13:59  |  Спорт
Армянский тяжелоатлет  Симон Мартиросян, выигравший золотую медаль на чемпионате Европы в Хорватии, посвятил свою победу всему армянскому народу.Армянский тяжелоатлет Симон Мартиросян стал чемпионом ЕвропыСимон Мартиросян  рассказал, что ехал в Сплит за чемпионским титулом.
"Мы знали, что едем за золотой медалью. Чемпионат Европы рассматривали, как возможность улучшить результаты и хорошо выступить на первенстве мира”, - заявил пресс-службе НОК Армении в аэропорту "Звартноц" Симон Мартиросян.
По его словам, отсутствие конкуренции ему не мешало, наоборот, помогало спокойно делать свое дело.
“Рад за Гора Минасяна и Рубена Алексаняна, которые тоже смогли выполнить поставленную задачу. Наша команда состояла из 6 тяжелоатлетов, но мы сумели занять 6-е место в общекомандном зачете”, - сказал Симон Мартиросян.
Он также подчеркнул, что его молодой возраст обязывает продолжать показывать еще более высокие результаты.
“Секрет успеха состоит в том, чтобы слушать тренеров, соблюдать режим и упорно трудиться. Свою победу посвящаю всему армянскому народу", - отметил Симон Мартиросян.