ՀՀ ԿԸՀ-ն հրապարակել է Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների թիվը 04/04/2017   17:05  |  Ընտրական իրավունք
Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը տեղեկություններ է հրապարակել Երևանի ավագանու առաջիկա ընտրություններին ընտրելու իրավունք նեցողու քաղաքացիների թվի վերաբերյալ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության կողմից ԿԸՀ-ին տրամադրված տեղեկատվության համաձայն` Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու իրավունք ունի 841 հազար 973 ընտրող:
Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու համար քաղաքական ուժերն առաջադրման փաստաթղթերը պետք է ներկայացնեն մինչև ապրիլի 9-ը, ժամը 18:00-ն, սակայն այս պահի դրությամբ որևէ քաղաքական ուժ առաջադրման փաստաթղթեր չի ներկայացրել:
Երևանի ավագանու ընտրությունները տեղի կունենան մայիսի 14-ին: Նախընտրական քարոզչությունը կմեկնարկի ապրիլի 21-ին և կավարտվի մայիսի 12-ին:

ЦИК Армении обнародовала число граждан, обладающих правом на участие в выборах в Совет старейшин Еревана 04/04/2017   17:22  |  Избирательное право
Центральная избирательная комиссия  Армении опубликовала число граждан, имеющих право участвовать в выборах в Совет старейшин Еревана.
Как передает “Арменпресс”, по данным, переданным в ЦИК паспортным отделом полиции Армении, правом на участие в выборах в Совет старейшин Еревана обладают 841 973 гражданина.
Документы для участия в выборах политические силы должны представить до 18:00 9-го апреля, однако по состоянию на данный момент никто не подал заявки. Выборы в Совет старейшин Еревана состоятся 14-го мая. Предвыборная агитация начнется 21-го апреля и завершится 12-го мая.