Նիկոլ Փաշինյանը՝ քաղաքապե՞տ. «Ժամանակ» 04/04/2017   09:14  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ը գրում է, որ «Ելք» դաշինքը դիտարկում է Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու հնարավորությունը։
ԱԺ ընտրություններում հաջողությունը ստիպում է, որ դաշինքի երեք կուսակցությունները Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցեն։ «Ելք» կուսակցությունների դաշինքի անցնող պատգամավորների եռյակից միայն Նիկոլ Փաշինյանն ունի Երևան քաղաքի գրանցում, որը պարտադիր է քաղաքապետի թեկնածու առաջադրվելու համար։
«Չի բացառվում, որ հենց Նիկոլ Փաշինյանը լինի քաղաքապետի՝ «Ելքի» թեկնածուն։ Գրանցման վերջնաժամկետը լրանում է այս շաբաթվա վերջում»,–գրում է թերթը։

Никол Пашинян может претендовать на пост мэра Еревана – газета “Жаманак” 04/04/2017   10:06  |  Пресса
Блок "Елк" (Выход) рассматривает возможность участия в выборах Совета старейшин Еревана, пишет газета "Жаманак".
“Успех на парламентских выборах, "понуждает" все три партии, входящие в "Елк", к участию в муниципальных  выборах. Из первой тройки списка блока "Елк" только Никол Пашинян имеет ереванскую прописку, которая обязательна для кандидатов в мэры армянской столицы", - пишет издание.
Как отмечается в публикации, не исключено, что именно Никол Пашинян станет кандидатом в мэры от "Елка". Срок регистрации кандидатов  истекает в конце текущей недели.