Կրկնակի քվեարկության փորձ՝ թիվ 23/02 ընտրատեղամասում. քննություն է տարվում 04/02/2017   12:53  |  Ընտրական իրավունք
ՀՀ ՔԿ Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նյութեր են ստացվել` թիվ 23/02 ընտրատեղամասում կրկնակի քվեարկության փորձ կատարվելու մասին։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախնական տվյալներով՝ 2017 թվականի ապրիլի 2-ին՝ ժամը 09:13-ին, Վանաձոր քաղաքի բնակիչ, 08.10.1986 թ. ծնված Ա. Հովհաննիսյանը թիվ 23/02 ընտրատարածքում կատարել է կրկնակի քվեարկության փորձ:
Լոռու մարզային քննչական վարչությունում կատարվում է քննություն՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Արդյունքների մասին կտեղեկացնենք լրացուցիչ։

СК Армении расследует попытку повторного голосования на избирательном участке в Лорийской области 04/02/2017   13:06  |  Избирательное право
Следственное управление Следственного комитета Армении по Лорийской области получило материалы о попытке повторного голосования на избирательном участке №23/02.
Как сообщает пресс-служба следственного комитета РА, по предварительным данным, 2 апреля 2017 года, в 09:13 житель города Ванадзор А. Ованнисян(год рождения:08.10.1986) совершил попытку повторного голосования на избирательном участке №23/02.
"Следственным управлением по Лорийской области проводится расследование для установления обстоятельств инцидента. О результатах расследования будет сообщено дополнительно",-отмечается в сообщении.