Ժամկետային զինծառայող, շարքայինը հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով մահացու վիրավորում է ստացել կրծքավանդակի շրջանում 03/28/2017   18:34  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Առաջին կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ պարտադիր ժամկետային զինծառայող Արտակ Ռաֆայելյանի մահվան դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 28.03.2017թվականին՝ ժամը 13:00-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով կրծքավանդակի շրջանում մահացու վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Արտակ Էդիկի Ռաֆայելյանը:

Уголовное дело заведено по факту гибели военнослужащего Артака Рафаеляна в результате обстрела с азербайджанской стороны 03/28/2017   18:59
Первым гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту гибели солдата срочной службы Артака Рафаеляна.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета, 28 марта 2017 года около 13:00 в результате произведенного противником выстрела в направлении боевого поста оборонительного участка N-ской воинской части смертельное огнестрельное ранение в область грудной клетки получил солдат срочной службы, рядовой Артак Эдикович Рафаелян.
Первым гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту убийства, совершенного по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма. Ведется предварительное следствие.