Դինքի սպանության գործով Գյուլենին ձերբակալելու որոշում է կայացվել 03/23/2017   10:03
Ermenihaber.am-ը գրում է, որ թուրքական դատարանը «Ակօս» շաբաթաթերթի հիմնադիր-խմբագրապետ Հրանտ Դինքի սպանության գործով իսլամի հայտնի քարոզիչ, ամերիկաբնակ թուրք միլիարդատեր Ֆեթուլլահ Գյուլենին ձերբակալելու որոշում է կայացրել: Այս մասին տեղեկացնում է «Haberler» լրատվական կայքը:
Ստամբուլի դատախազության ահաբեկչության և կազմակերպված հանցագործությունների դեմ պայքարի վարչության դատախազ Գյոքալփ Քյոքչյուն Դինքի սպանության հետաքննության շրջանակներում Ֆեթուլլահ Գյուլենին և մի քանի այլ անձանց ձերբակալելու պահանջ էր ներկայացրել դատարան:
Բավարարելով դատախազության միջնորդությունը՝ դատարանը Գյուլենին, նախկին դատախազ Զեքերիա Օզին, լրագրողներ՝ Ֆարուք Մերջանին, Էքրեմ Դումանլըին, Ադեմ Յավուզ Արսլանին և փաստաբան Իբրահիմ Քոջային ձերբակալելու որոշում է կայացրել:

Турецкий суд санкционировал арест Гюлена по делу об убийстве Гранта Динка 03/23/2017   10:29  |  Актуальная тема
Турецкий городской суд вынес решение об аресте оппозиционного исламского проповедника Фетхуллаха Гюлена по делу об убийстве учредителя и редактора издаваемой в Турции армянской газеты "Акос" Гранта Динка. Об этом пишет Ermenihaber.am сос сылкой на сайт «Haberler»
Заявление с требованием об аресте Гюлена  и еще нескольких лиц в рамках расследования дела об убийстве Динка представил в суд прокурор из Управления по борьбе с терроризмом и организовнаной преступностью стамбульской прокуратуры Гекалп Кекчу.
Суд также выдал ордера на арест бывшего прокурора Зекерии Оза, адвоката Халиля Ибрагима Коджи, журналистов Фарука Мерджана, Экрема Думанлы и Адема Явуза Арслана.