Արարատում տեղի ունեցած դանակահարության գործով կասկածյալը ձերբակալվել է 03/18/2017   14:06  |  Քրեական խրոնիկոն
Մարտի 16-ին ահազանգ ստացվել է Դեղձուտ գյուղում համագյուղացի երիտասարդների միջև տեղի ունեցած վիճաբանության մասին, որի ժամանակ երիտասարդներից մեկին կտրող-ծակող առարկայով պատճառվել է մարմնական վնասվածք։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, պարզվել վիճաբանության մասնակիցների ինքնությունը, կասկածյալը ձերբակալվել է։
«Իրականացվում են ակտիվ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ, կասկածյալը հարցաքննվել է, և ցուցմունքներում մատնանշված հանգամանքներն ստուգվում են»,- «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեց ՀՀ ՔԿ նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ Արարատի մարզի Դեղձուտ գյուղում տեղի է ունեցել վիճաբանություն, որի ժամանակ դանակահարվել է դաշնակցական պատգամավորի թեկնածու Բագրատ Սարգսյանի քրոջ որդին։
«Երիտասարդ տղաներ են, նախկինում միմյանց հետ հաշիվներ են ունեցել, քեֆները լավ է եղել, իրար չեն հասկացել, վիճել են: Ո’չ շտաբում է եղել դեպքը, ո՛չ էլ վեճի ընթացքում քաղաքական պատկանելության կամ ընտրությունների հետ կապված խոսակցություն է եղել: Տուժողը բողոք չունի, միջադեպը հարթվել է»,- yerkir.am-ին ասել է Սարգսյանը:
10:27 18/03/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՆոր արյունոտ միջադեպ Արարատում. թեկնածուի զարմիկը դանակահարված հիվանդանոց է տեղափոխվել

Задержан подозреваемый по делу о потасовке с поножовщиной в армянском селе Дехдзут 03/18/2017   14:24  |  Криминальная хроника
Подозреваемый по делу об инциденте с поножовщиной в селе Дехдзут Араратской области Армении задержан.
16-го марта появилась информация о том, что в селе Дехдзут между односельчанами произошла ссора, во время которой один из участников инцидента получил колото-резаные ранения.
По данному факту возбуждено уголовное дело, установлены личности участников потасовки, подозреваемый задержан.
“Предпринимаются активные следственные действия для выяснения всех обстоятельств инцидента. Подозреваемый допрошен. Указанные в его показаниях обстоятельства проверяются”, - сообщила в ответ на запрос “ФактИнфо” советник председателя Следственного комитета Армении Сона Трузян.
Ранее ИА “ФактИнфо” сообщило, что  16-го марта в селе Дехдзут Араратской области произошла потасовка, во время которой ножевые ранения получил племянник депутата в кандидаты от АРФ “Дашнакцутюн”.