Հայկական անօդաչու թռչող սարք ոչնչացնելու Ադրբեջանի հայտարարությունը զառանցանք է. Սենոր Հասրաթյան 03/03/2017   10:41  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը զառանցանք է որակել Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարության՝ հայկական անօդաչու թռչող սարք ոչնչացնելու մասին տեղեկատվությունը:
Երեկ երեկոյան ֆեյսբուքյան իր էջում Սենոր Հասրաթյանը գրել է,- «Քիչ առաջ ադրբեջանական ագիտպրոպը տարածեց սեփական զինուժի կողմից օրվա ընթացքում գրանցած հերթական «հաջողության» մասին հերթական զառանցանքը: Այս անգամ հարևան վայ քարոզիչների երևակայության թիրախում է հայտնվել հայկական «խոցված» անօդաչու թռչող սարքը: Դե, իհարկե, չեն մոռացել հաղորդագրությանը կից տեղադրել նաև կատարվածը հաստատող «անհերքելի ապացույց»՝ այս անգամ արդեն լուսանկարի տեսքով… Չզարմանաք, ընդունեք որպես հիմար սովորության հերթական դրսևորում…»:

В Минобороны Арцаха назвали очередным бредом сообщения Баку о сбитом армянском беспилотнике 03/03/2017   11:12  |  Карабахский конфликт
Пресс-секретарь Министерства обороны Республики Арцах Сенор Асратян назвал бредом распространенное азербайджанским военным ведомством сообщение о якобы уничтожении армянского беспилотника.
“На сей раз азербайджанские горе-пропагандисты навообразили себе сбитый армянский беспилотник. Они, конечно, не забыли приложить к сообщению и так называемое “неопровержимое доказательство” на этот раз в виде фотоснимка. Не удивляйтесь, примите это как очередное проявление глупой привычки”, - написал накануне Сенора Асратян на своей странице в соцсети Facebook.