Դիմակավորված երեք անձինք փորձել են գողություն կատարել «Հայփոստ»-ի բաժանմունքներից մեկից (տեսանյութ) 02/28/2017   16:38  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` «Հայփոստ» ընկերության 041 բաժանմունքից գողության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ, որի շրջանակներում միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու առերևույթ հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախնական քննության տվյալներով՝ 2017թ. հունվարի 21-ին՝ ժամը 05:38-ի սահմաններում, առերևույթ հանցագործություն կատարած 3 անձինք, գույքի գաղտնի հափշտակություն կատարելու դիտավորությամբ, տեխնկական միջոցների գործադրմամբ մուտքի դուռը բացելով, ապօրինի մուտք են գործել Էրեբունի վարչական շրջանում գործող «Հայփոստ» ընկերության բաժանմունքներից մեկը, սակայն ազդանաշանը միանալու պատճառով չեն կարողացել հանցագործությունն ավարտին հասցնել և դիմել են փախուստի:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերի հատկանիշներով:
Նախաքննության ընթացքում ստացվել են դեպքի վայրում առկա տեսանկարահանող սարքերի՝ տվյալ օրվա տեսագրությունները, ենթարկվել զննության։ Տեսագրության մեջ երևում է, թե ինչպես են 3 դիմակավորված անձինք բացում դուռը, նրանցից երկուսը մուտք են գործում ներս, իսկ երրորդը՝ սպասում դրսում, ապա լսելով ազդանշանի ձայնը՝ դիմում փախուստի:
Քրեական գործով բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննություն ապահովելու նպատակով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ տեսանյութում պատկերված անձանց  հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Խնդրում ենք տեսանյութում պատկերված անձանց ներկայանալ վարույթն իրականացնող մարմնին, կամ ովքեր ճանաչում են նրանց, որևէ տեղեկություն ունեն նրանց ինքնության կամ գտնվելու վայրի  մասին, հայտնեն ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժին:

Трое неизвестных в маске пытались ограбить одно из отделений “Армпочты” в Ереване(Видео) 02/28/2017 17:28 | Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Эребуни и Нубарашен следственного управления Следственного комитета Армении по городу Ереван возбуждено уголовное дело по факту попытки кражи из отделения 041 компании “Айпост”(“Армпочта”), в рамках которого предпринимаются меры по установлению личностей предполагаемых преступников.
Как сообщает пресс-служба СК, по данным предварительного следствия, 21-го января 2017 года, примерно в 05:38 трое предполагаемых преступников с целью тайного хищения имущества с помощью технических средств вскрыли входную дверь и проникли в одно из отделений компании “Айпост”(“Армпочта”), действующей в административном районе Эребуни, однако не смогли довести преступление до конца из-за сработавшей сигнализации и скрылись с места происшествия.
По данному факту следственным отделом по административным районам Эребуни и Нубарашен следственного управления СК РА по городу Ереван возбуждено уголовное дело по признакам пунктов 1 и 3 части 2 статьи 34-177(Попытка кражи, совершенная группой лиц по предварительному сговору с незаконным проникновением в жилище, хранилище или помещение) Уголовного кодекса РА.
"В ходе предварительного следствия были получены записи с установленных на месте камер видеонаблюдения, которые были просмотрены. На кадрах видеозаписи видно, что как трое лиц в масках вскрывают дверь, двое из них заходят внутрь, а третий – ждет снаружи, после чего, услышав звуки сработавшей сигнализации, убегают", - отмечается в сообщении.
В рамках уголовного дела предпринимаются меры по обеспечению всестороннего, объективного и полного расследования, направленного на обнаружение запечатленных в видеоматериале лиц.
СК просит запечатленных на видеозаписи лиц явиться в орган, осуществляющий производство, а тех, кто знают их или располагают какой-либо информацией о них или месте их нахождения, - сообщить об этом в следственный отдел по административным районам Эребуни и Нубарашен следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван.