Ժամկետային զինծառայողը ծանր վիրավորում է ստացել գլխի շրջանում. տեղափոխվել է Ստեփանակերտի հոսպիտալ 02/08/2017   16:32  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել են քրեական գործեր՝ հակառակորդի կողմից հայկական զինված ուժերի պայմանագրային զինծառայողի սպանության, ժամկետային զինծառայողին սպանելու փորձ կատարելու դեպքերի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
08.02.2017 թվականին՝ ժամը 11:00-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող Գեղամ Հենրիկի Մանուկյանը:
Մեկ ժամ անց՝ ժամը 12:00-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մեկ այլ մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել  պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Կորյուն Կամոյի Կիրակոսյանը:
Վերջինս տեղափոխվել է Ստեփանակերտի զինվորական հոսպիտալ, վիճակը գնահատվում է ծանր:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել են քրեական գործեր՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն և սպանության փորձ կատարելու դեպքերի առթիվ։

Армянский солдат-срочник получил тяжелое ранение в голову при обстреле с азербайджанской стороны, он доставлен в Степанкертский госпиталь 02/08/2017 17:02 | Карабахский конфликт
Третьим гарнизонным следственным отделом возбуждены уголовные дела по фактам убийства противником армянского военнослужащего-контрактника и покушения на убийство солдата срочной службы. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета.
8 февраля 2017 года в районе 11:00 в результате произведенного противником выстрела в направлении боевого поста оборонительного участка N-ской воинской части смертельное огнестрельное ранение в голову получил военнослужащий-контрактник Гегам Генрикович Манукян.
Спустя час, в районе 12:00, вследствие произведенного противником выстрела в направлении другого боевого поста оборонительного участка N-ской воинской части огнестрельное ранение в голову получил солдат срочной службы, рядовой Корюн Камоевич Киракосян.
Последний доставлен в военный госпиталь Степанакерта, его состояние оценивается как тяжелое.
"Третьим гарнизонным следственным отделом возбуждены уголовные дела по фактам убийства и покушения на убийство по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма. Ведется предварительное следствие", - отмечается в сообщении.