ՊԲ կորուստների ու վիրավորում ստացած զինծառայողների վերաբերյալ լուրերը կատարյալ անհեթեթություն են 02/08/2017   17:23  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ադրբեջանական ագիտպրոպի կողմից այսօր առավոտից տարածվող հաղորդագրությունները ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տեղ գտնող զարգացումների, մասնավորապես՝ պաշտպանության բանակի կորուստների ու վիրավորում ստացած զինծառայողների վերաբերյալ լուրերը, կատարյալ անհեթեթություն են: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը հորդորում է հայրենական լրատվամիջոցներին չընկնել հակառակորդ երկրի տեղեկատվական ծուղակը՝ այդպիսով ջուր լցնելով վերջինիս ջրաղացին: Միաժամանակ, մեր լրատվամիջոցներին կոչ ենք անում առաջնային գծում տեղ գտնող զարգացումների վերաբերյալ տեղեկատվություն հաղորդելիս օգտվել բացառապես ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության պաշտոնական կայքից:

В Минобороны НКР назвали абсолютной чушью сообщения азербайджанского агитпропа о потерях в Армии обороны НКР 02/08/2017   18:02  |  Карабахский конфликт
Распространяемые сегодня с утра азербайджанским агитпропом сообщения о развитии ситуации на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск, в частности сведения о якобы потерях в Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР) и получивших ранения военнослужащих – абсолютная чушь. Об этом говорится в распространенном немногим ранее заявлении Минобороны НКР.
Пресс-служба Минобороны НКР призывает отечественные СМИ не попадать в ловушку агитпропа Азербайджана и таким образом не лить воду на мельницу противника.
“Одновременно призываем наши СМИ при сообщении информации о ситуации на передовой пользоваться исключительно материалами, размещенными на официальном сайте Минобороны НКР”, – указывается в сообщении.