Հայկական կողմից ինքնաշեն պայթուցիկ սարք կիրառելու մասին ադրբեջանական հաղորդագրությունը ծիծաղելի է.Արծրուն Հովհաննիսյան 01/13/2017   20:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը հերքում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած տեղեկատվությունը, թե հայկական զինված ուժերը Թովուզի հատվածում առաջնագծին մոտ անօդաչու թռչող սարքի միջոցով ինքնաշեն պայթուցիկ սարք են կիրառել:
«Դա ծիծաղելի է, ուրիշ ոչինչ»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասել է Հովհաննիսյանը:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը տեղեկություն է տարածել, թե իբրև հայկական զինված ուժերը Թովուզի հատվածում առաջնագծին մոտ անօդաչու թռչող սարքի օգնությամբ ինքնաշեն պայթուցիկ սարք են կիրառել:

В МИД Армении назвали смехотворными инсинуации Баку о взрывном устройстве, якобы сброшенном с армянского беспилотника 01/13/2017   21:22  |  Лента новостей
Пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян опровергает распространенную МО Азербайджана информацию о взрывном устройстве, якобы сброшенном с армянского беспилотника.
“Это просто смешно, ничего более”, - заявил Арцрун Ованнисян в беседе с “Арменпресс”.
В пятницу азербайджанское оборонное ведомство сообщило, что близ линии соприкосновения в Товузском районе с армянского беспилотника якобы было сброшено самодельное взрывное устройство.