Որտեղի՞ց է ադրբեջանական քարոզիչների գլխում ծագում 60մմ-ոց ականանետերի կիրառման միտքը. Սենոր Հասրաթյանի անդրադարձը 12/10/2016   16:57  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Սենոր Հասրաթյանը առաջնագծում տիրող օպերատիվ իրադրության վերաբերյալ ադրբեջանական տեղեկատվությունն իրականությունից կտրված է որակել:
Այս մասին ԼՂՀ ՊԲ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետը գրել է իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Հետևելով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության կողմից՝ առաջնագծում տիրող օպերատիվ իրադրության վերաբերյալ, պարբերաբար տարածվող հաղորդագրություններին, համոզմունք է ստեղծվում, որ այդ երկրի տեղեկատվական համակարգն, իր սովորության համաձայն, գործում է ոչ թե իրականության, այլ երևակայության դաշտում:
Հերթական ապացույցը նույն այդ համակարգի կողմից այսօր տարածված ապատեղեկատվությունն է, ըստ որի իբր թե հայկական կողմն օրվա ընթացքում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 43 անգամ՝ կիրառելով նաև 60մմ-ոց ականանետեր: Թե որտեղից է ադրբեջանական վայ քարոզիչների գլխում անընդհատ ծագում հենց 60մմ-ոց, այլ ոչ, ասենք՝ 82 կամ 120մմ-ոց ականանետերի, իսկ գուցե թե նաև հաուբիցների կիրառման միտքը, առնվազն անհասկանալի է...
Բայց, որ հարևան երկրի քարոզիչների համար իրողությունների կեղծումը արդեն ընդունված միջոց է, իսկ «անմեղ գառ» ձևանալը՝ նպատակ, դա միանշանակ է»,- մասնավորապես ասված է Ս. Հասրաթյանի գրառման մեջ:

Сенор Асратян: фальсификация реальных событий для азербайджанских горе-пропагандистов –привычное дело 12/10/2016 17:24 | Карабахский конфликт
Начальник Управления по связям с общественностью и СМИ Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики Сенор Асратян назвал азербайджанскую информацию о ситуации на передовой оторванной от реальности.
“Следя за периодически распространяемыми Министерством обороны Азербайджана сведениями о ситуации на передовой, создается убеждение, что информационная система этой страны, по сложившейся у них привычке, действует исходя не из реальности, а из собственного воображения. Очередное доказательство этому – распространенная сегодня дезинформация, согласно которой армянская сторона якобы в течение дня нарушила режим перемирия 43 раза, применив 60-миллиметровые минометы. Почему азербайджанским горе-пропагандистам все время мерещатся именно 60-миллиметровые минометы, а не, допустим, 80- или 120-миллиметровые или, скажем, гаубицы – по меньшей мере непонятно… Но для пропагандистов соседней страны фальсификация реальных событий – это уже привычное дело, а прикидываться “невинной овечкой” - цель. Это однозначно”, - написал Сенор Асратян на своей странице в соцсети в Facebook.