Շփման գծում արձանագրվել է լարվածության աճ 02/04/2017   10:14  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Փետրվարի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը իրադրությունը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է լարվածության աճ: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետըերից, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից և տարբեր տրամաչափի հրաձգայի զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 250 կրակոց: Շփման գծի արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը 60 և 82 մմ-ոց ականանետերից արձակել է ընդհանուր առմամբ 98 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն իրականացրել են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և անհրաժեշտության դեպքում դիմել պատասխան գործողությունների:

Минобороны НКР: рост напряженности зафиксирован на линии соприкосновения с ВС Азербайджана 02/04/2017   10:18  |  Карабахский конфликт
Рост напряженности зафиксирован на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск в ночь на 4-е февраля, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
“ВС Азербайджана нарушили  режим  прекращения огня более 50 раз, ведя обстрел из 60-ти и 82-миллиметровых минометов, гранатометов АГС-17 и стрелкового оружия различных калибров. За указанный период противник произвел по армянским позициям около 250 выстрелов”, - отмечается в сообщении.
На восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения азербайджанские ВС из 60-ти мм и 82-миллиметровых минометов выпустили в общей сложности 98 снарядов.
“Передовые подразделения Армии бороны НКР уверенно выполняли поставленную перед ними задачу, прибегая при необходимости к ответным действиям”, - отмечается в сообщении.