Զենքի օգտագործման կանոնների խախտման արդյունքում զինծառայողը հրազենային վիրավորում է ստացել 01/17/2017   09:41  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հունվարի 16-ին և լույս 17-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը  ավելի քան 60 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 680 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Հունվարի 16-ին՝ ժամը 23:55-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում զենքի օգտագործման կանոնների խախտման արդյունքում հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1997թ. ծնված Գուրգեն Հարությունի Սարգսյանը:

Военнослужащий Армии обороны НКР ранен в результате неосторожного обращения с оружием 01/17/2017 09:49 | Чрезвычайное просшествие
Военнослужащий Армии обороны НКР ранен в результате нарушения правил обращения с оружием, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
“16-го января, в районе 23:55 на оборонительном участке одной из воинский частей Армии обороны, дислоцированных на восточном направлении, в результате нарушения правил обращения с оружием огнестрельное ранение получил военнослужащий Гурген Арутюнович Саркисян, 1997 года рождения”, - говорится в сообщении.