Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելին 12/20/2016   15:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլեր Անգելա Մերկելին՝ Բեռլինի կենտրոնում տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ, որի հետևանքով զոհվել և վիրավորվել են տասնյակ անմեղ մարդիկ:
ՀՀ Նախագահը խստորեն դատապարտել է այդ ահաբեկչությունը և վերահաստատել Հայաստանի հանձնառությունը՝ հետևողականորեն շարունակելու պայքարը միջազգային ահաբեկչության դեմ:
Սերժ Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել Գերմանիայի բարեկամ ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով նրանց ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:
15:00 20/12/2016  |  Միջազգային լրահոսԶԼՄ. Բեռլինում բեռնատարով ամբոխի մեջ մխրճված վարորդն արդեն եղել է ոստիկանության տեսադաշտում
14:18 30/11/2016  |  Միջազգային լրահոսԳերմանիա. հետախուզության աշխատակցի կալանավորում իսլամիստական հայտարարություններից հետո
14:30 19/08/2016  |  Միջազգային լրահոսԳերմանիայի ՆԳ նախարարը չի բացառել փարանջա կրելու մասնակի արգելքի սահմանումը
16:01 22/06/2016  |  Միջազգային լրահոսՄերկելն առաջարկել է ավելացնել Գերմանիայի պաշտպանության ծախսերը՝ արտաքին սպառնալիքների պատճառով
15:32 16/06/2016  |  Միջազգային լրահոսԳերմանիայի Արդարադատության նախարարը «պատերազմ» է հայտարարել բազմակնության և անչափահասների ամուսնությունների դեմ
16:30 18/01/2016  |  Միջազգային լրահոս«Air Berlin»-ը դադարեցրել է թռիչքները դեպի Ռուսաստան
21:22 06/01/2016  |  Միջազգային լրահոսԱմանորի գիշերը Քյոլնում 90 կին ենթարկվել է բռնության
23:54 06/01/2015  |  Միջազգային լրահոսԴրեզդեն. հազարավոր գերմանացիններ ընդդեմ Գերմանիայի «մահմեդականացման» (տեսանյութ)
17:01 04/01/2015  |  Միջազգային լրահոսԼրատվամիջոցներ. Գերմանիան համաձայն է, որ Հունաստանը դուրս գա եվրոգոտուց

Президент Армении выразил соболезнования Ангеле Меркель в связи с трагедией в Берлине 12/20/2016   16:03  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования канцлеру Федеративной Республики Германия Ангеле Меркель в связи с трагедией, происшедшей в центре Берлина, в результате которой погибли и ранены десятки невинных людей, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Президент Армении строго осудил этот террористический акт и подтвердил решимость Армении последовательно продолжать борьбу с международным терроризмом.
Серж Саргсян выразил соболезнования дружественному народу Германии и родным погибших, пожелав им мужества духа, а раненным - скорейшего выздоровления.
Нападение на людей в столице Германии произошло в понедельник вечером.Грузовик въехал в толпу посетителей рождественской ярмарки. В результате наезда, по последним данным, погибли 12 человек,  около 50 пострадали.