Փորձել է պայթյունի եղանակով բացել «ՎՏԲ Հայաստան բանկ»-ի բանկոմատը և հափշտակել առանձնապես խոշոր չափերով գումարը 12/16/2016   18:05  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ Երևանի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Բաղրամյան պողոտայի 56 հասցեում գտնվող բանկոմատից հափշտակության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2016 թվականի դեկտեմբերի 16-ին` ժամը  08:45-ին, ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՕԿԿ-ից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ Բաղրամյան պողոտայի 56 հասցեում գտնվող «ՎՏԲ Հայաստան բանկ» ՓԲԸ-ի 4-րդ մասնաճյուղի բանկոմատին ամրացված են գազի բալոն և այլ համակարգ:
Նախնական տվյալներով՝ 2016 թվականի դեկտեմբերի 16-ին` ժամը 04:15-ից 08:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը, փորձել է պայթյունի եղանակով բացել բանկոմատը և հափշտակել առկա՝ առանձնապես խոշոր չափերով գումարը, սակայն իր կամքից անկախ հանգամանքներում հանցագործությունն ավարտին չի հասցրել:
Դեպքի առթիվ Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-177-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի  և 34-185-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով։
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի արդյունքում վերցվել են մի շարք փորձանմուշներ։ Մշակվել է քննչական պլան, աշխատանքային վարկածներ, որոնք ստուգելու ուղղությամբ ձեռնարկվում են ակտիվ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ։

Уголовное дело заведено по факту попытки кражи из банкомата Банка ВТБ (Армения) в Ереване 12/16/2016   18:42  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту попытки кражи из банкомата, расположенного на проспекте Баграмяна 56 в Ереване, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
16-го декабря 2016 года в 08:45 из Центра оперативного управления полиции РА по городу Ереван поступило сообщение о том, что к банкомату 4-го филиала ЗАО “Банк ВТБ-(Армения)” на проспекте Баграмяна 56 прикреплены газовый баллон и другое устройство.
По предварительным данным, 16 декабря 2016 года в промежутке времени с 04:15 по 08:00 предполагаемый преступник попытался путем взрыва вскрыть банкомат и похитить оттуда сумму в особо крупном размере, однако по не зависящим от его воли обстоятельствам не довел преступление до конца.
По данному факту следственным отделом по административному району Арабкир возбуждено уголовное дело по признакам пункта 1 части 3 статьи 34-177(Попытка кражи в особо крупных размерах) и пункта части 2 статьи 34-185(Попытка умышленного уничтожения или повреждения имущества путем поджога, взрыва или иным общеопасным способом)  Уголовного кодекса РА.
“Произведен осмотр места происшествия, в результате которого были взяты ряд образцов. Проработаны следственный план, рабочие версии, для проверки которых предпринимаются активные следственные и оперативно-розыскные мероприятия. О результатах расследования будет сообщено дополнительно”, - отмечается в сообщении.