Կրակոցներ «Ֆուլ Հաուս» բարի մոտ. 25-ամյա երիտասարդը ծանր վնասվածքով տեղափոխվել է հիվանդանոց 12/16/2016   09:42  |  Քրեական խրոնիկոն
Այս գիշեր կրակոցներ են հնչել Վանաձորի «Ֆուլ Հաուս» բարի մոտ, որի հետեւանքով 25-ամյա երիտասարդը հրազենային ծանր վնասվածքով տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` երիտասարդը Լոռու մարզի բնակիչ Դավիթ Քոչարյանն է: ՀՀ ՔԿ-ից հայտնեցին, որ դեպքի առթիվ հարուցել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի եւ 235-րդ հոդվածի 1-ին մասերով: Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել են պարկուճներ:
«Մշակվել է քննչական պլան եւ իրականացվում են անհրաժեշտ քննչական եւ օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ` հանցագործությունը բացահայտելու ուղղությամբ», - ասացին ՀՀ ՔԿ-ից:

25-летний парень тяжело ранен в результате стрельбы в баре “Фул Хаус” в Ванадзоре 12/16/2016   09:52  |  Криминальная хроника
25-летний парень госпитализирован с тяжелым огнестрельным ранением в больницу после инцидента со стрельбой в баре “Фул Хаус” в городе Ванадзор Лорийской области Армении.
По сведениям “ФактИнфо”, молодого человека зовут Давид Кочарян, он проживает в Лорийской области.
Как сообщили в Следственном комитете Армении, по данному факту возбуждено уголовное дело по статье 34-104(Покушение на убийство) и части 1 ст. 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК Армении
“Проработан следственный план, проводятся необходимые следственные и оперативно-розыскные мероприятия для раскрытия преступления”, - заявили в КС.