Շենգավիթում կնոջ դանակահարության համար տղամարդը կալանավորվեց 11/28/2016   13:37  |  Քրեական խրոնիկոն
Վերին Շենգավիթում 37-ամյա կնոջ դանակահարության գործով նրա հետ փաստացի ամուսնական հարաբերությունների մեջ գտնվող 34-ամյա տղամարդն մեղադրանք է առաջադրվել:
«Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան Քննչական կոմիտեից հայտնեցին, որ տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 14-րդ կետով:
ՔԿ-ից նաև տեղեկացանք, որ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Երիտասարդ կնոջ դանակահարության պատճառը խանդն է եղել
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ մեր տեղեկություններով՝ դանակահարությունը տեղի է ունեցել խանդի հողի վրա:
Զույգը նշված տանը բնակվել է վարձակալական հիմունքներով. երկուսն էլ Երևան են տեղափոխվել մարզից: Մահացած կինը ծնունդով Արմավիրի մարզից էր, իսկ տղամարդը՝ Արարատի մարզից:
Այս զույգի վիճաբանության պատճառը հանդիսացել է խանդը, որի թեժ պահին էլ տղամարդը դանակով հարվածել է կնոջ ազդրին, ու թերևս հնարավոր կլիներ խուսափել ողբերգական հետևանքից, եթե ժամանակին նա դիմեր բուժօգնության՝ արդյունքում դանակահարությունից ժամեր անց արնահոսության հետևանքով կինը մահացել է:

В Ереване мужчина из ревности зарезал сожительницу 11/28/2016   14:44  |  Криминальная хроника
34-летний мужчина взят под стражу по делу о произошедшем в ереванском районе Верхний Шенгавит инциденте с нанесением ножевых ранений 37-летней женщине, состоявшей с ним в гражданском браке.
Как сообщили в Следственном комитете Армении в ответ на запрос “ФактИнфо”, мужчине предъявлено обвинение по пункту 14 части 2 статьи 112(Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью, повлекшее по неосторожности смерть потерпевшего) Уголовного кодекса РА.
По сведениям “ФактИнфо”, поножовщина произошла на почве ревности.
Пара проживала в указанном доме на правах аренды. Оба переехали в Ереван из области. Погибшая была из Армавирской, а мужчина – Араратской области.
Мужчина в ходе вспыхнувшей на почве ревности ссоры ударил ножом женщину в бедро. Спустя несколько часов после инцидента женщина скончалась из-за кровопотери.