Մեր ջանքերը ուղղված են շուկան բոլորի համար բացելուն. Կարեն Կարապետյան 11/26/2016   12:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության բոլոր քայլերն ուղղված են հավասար մրցակցային դաշտ ստեղծելուն: ՀՀԿ համագումարի մեկնարկից առաջ լրագրողների հետ զրույցում այս
մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
«Մեր ջանքերը ուղղված են դրան, շուկան բոլորի համար բացելուն»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց վարչապետը:
Հարցին, թե ո՞վ է վերջերս բանան ներկրել Հայաստան, վարչապետը պատասխանեց. «Ի՞նչ եք կարծում, ես յուրաքանչյուր ներկրողի անուն պե՞տք է իմանամ»:
Անդրադառնալով հարցին, թե ի վերջո ինչո՞ւ որոշեց անդամագրվել Հանրապետական կուսակցությանը, վարչապետն ասաց, որ արդեն 7 կետով հիմնավորել է իր որոշումը: Վարչապետը նաև չhամաձայնեց դիտարկման հետ, թե ՀՀԿ-ին անդամակցությունը կարող է ազդել իր իմիջի վրա:
Կարեն Կարապետյանն անդրադարձավ նաև դիտարկմանը, որ ՀՀԿ-ին իր անդամակցությունից հետո ևս 7 հազար մարդ դիմում է գրել կուսակցությանն անդամակցելու համար:
«Ես չգիտեմ ովքեր են այդ մարդիկ, բայց ցանկանում եմ օգտվել առիթից և շնորհակալություն հայտնել նրանց, որ ակտիվ քաղաքացիական դիրքորոշում ունեն»,- նշեց վարչապետը:

Все шаги правительства Армении нацелены на создание равного конкурентного поля - премьер 11/26/2016   12:26  |  Лента новостей
Все шаги правительства Армении нацелены на создание равного конкурентного поля, заявил в субботу перед началом съезда правящей Республиканской партии Армении премьер-министр Карен  Карапетян.
"Наши усилия будут направлены на то, чтобы открыть рынок для всех”, - цитирует Карапетяна “Арменпресс”.
Говоря о причинах своего решения о вступлении в РПА, премьер-министр отметил, что уже озвучил на заседании правительства основные семь пунктов, которыми  обосновал свое решение. Он также не согласился с мнением о том, что членство в РПА может негативно сказаться на его имидже.
При этом, он не стал комментировать информацию о том, что после его вступлении в РПА заявление о членстве в партии представили 7 тыс. человек.
Я не знаю, кто эти люди, однако, хочу воспользоваться случаем и  поблагодарить тех, у кого есть активная гражданская позиция", - сказал премьер-министр.