Քրեական հեղինակություն «Քյավառցի Ալիկը» կալանավորվեց 11/21/2016   17:09  |  Քրեական խրոնիկոն
Արաբկիր-Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է նախաքննական մարմնի միջնորդությունը՝ քրեական հեղինակություն համարվող Ալիկ Բանդուրյանի՝ նույն ինքը քյավառցի Ալիկի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն տեղեկացրել էր, որ Քրեական գործով ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ քննիչը որոշում է կայացրել՝ գործով ևս երեք անձի որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին. Ալիկ Բանդուրյանին մեղադրանք է առաջադրվել Մ.Մուշեղյանի սպանությունը դրդելու համար՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ կետով, Արմեն Գասպարյանին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 335-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ նախապատրաստվող ծանր հանցագործության մասին իմանալ-չհայտնելու համար, Արտակ Նազարյանին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 334-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ առանձնապես ծանր հանցագործությունը պարտակելու համար։
Բդոյի՝ Արմեն Գասպարյանի կալանավորման հարցը քննարկվել էր երեկ։
13:39 21/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՔննչական կոմիտեն միջնորդել է կալանավորել Քյավառցի Ալիկին
00:35 20/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՔյավառցի Ալիկը ինչ խնդիր ուներ 30-ամյա Մուշեղի հետ
19:19 18/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՇենգավիթում սպանության գործով ձերբակալվել են  «Քյավառցի Ալիկն» ու «Բդոն»
18:59 18/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Լիա» գեղեցկության սրահում սպանության գործով քրեական հեղինակություններ են ձերբակալվել
15:11 18/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Լիա» գեղեցկության սրահի տարածքում տեղի ունեցած սպանության գործով մեղադրանքներ են առաջադրվել

Криминальный авторитет “Алик Гаварский” взят под стражу по делу о резонансном убийстве в ереванском салоне красоты 11/21/2016   17:37  |  Криминальная хроника
Фигурант громкого дела о двойном убийстве в салоне красоты в ереванском районе Шенгавит Алик Бандурян, более известный в криминальной среде как   “Кяварци Алик”(Алик Гаварский), взят под стражу на два месяца.
Суд общей юрисдикции ереванских административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун удовлетворил ходатайство органа об избрани в отношении Алика Бандуряна, считающегося криминальным авторитетом, меры пресечения в виде заключения под стражу
Ранее Следственный комитет Армении сообщил, что по совокупности добытых по уголовному делу доказательств следователь принял решение о привлечении еще троих лиц в качестве обвиняемых по делу. Алику Бандуряну предъявлено обвинение за подстрекательство к убийству М. Мушегяна по пункту 7 части 2 статьи 38-104, Армену Гаспаряну – по части 1 статьи 335 (Несообщение о готовящемся тяжком преступлении), Артаку Назаряну – по части 1 статьи 334(Укрывательство особо тяжкого преступления)Уголовного кодекса РА.Еще троим лицам предъявлены обвинения по делу о резонансном убийстве в ереванском салоне красоты - СК
14:22 21/11/2016  |  Криминальная хроникаЕще троим лицам предъявлены обвинения по делу о резонансном убийстве в ереванском салоне красоты - СК
09:19 19/11/2016  |  Криминальная хроникаДвое криминальных авторитетов задержаны по громкому делу о двойном убийстве в ереванском салоне красоты