Շենգավիթում սպանության գործով ձերբակալվել են  «Քյավառցի Ալիկն» ու «Բդոն» 11/18/2016   19:19  |  Քրեական խրոնիկոն
Շենգավիթ վարչական շրջանում տեղի ունեցած երկու անձի սպանության դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Երևանի քննչական վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված մեծածավալ քննչական գործողությունների արդյունքում այսօր ձերբակալվել է ևս երկու անձ՝ Ալիկ Բանդուրյանը և Արմեն Գասպարյանը, ովքեր համարվում են քրեական հեղինակություն և առավել հայտնի են «Քյավառցի Ալիկ» և «Բդո» մականուններով։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նրանք կասկածվում են սպանության դրդչության մեջ։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ 2016 թվականի նոյեմբերի 13-ին  Շենգավիթ վարչական շրջանում գործող գեղեցկության սրահներից մեկում հնչած կրակոցների հետևանքով ստացած հրազենային վնասվածքներից մահացել է երկու անձ՝ Երևան քաղաքի բնակիչներ Գևորգ Ավետիսյանը և Մուշեղ Մուշեղյանը, ևս մեկ անձ՝ Արամ Պետրոսյանը, հրազենային վնասվածք է ստացել կրծքավանդակի աջ հատվածում, և նրա վիճակը գնահատվում է ծանր: Մ.Մուշեղյանի դիակի զննությամբ հայտնաբերվել են նաև կտրող-ծակող առարկայով պատճառված մարմնական վնասվածք՝ որովայնի շրջանում։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի, 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, որի նախաքննությունը, ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի հանձնարարությամբ, իրականացվում է ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում:
Քրեական գործով ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ քննիչը նոյեմբերի 18-ին մեղադրանք է առաջադրել երկու անձի՝ Մուշեղ Մուշեղյանի սպանության համար. Պետրոս Իսրայելյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ կետով (սպանություն, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կողմից), Ռուբեն Խաչատրյանին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ կետով (մի խումբ անձանց կողմից կատարված սպանությանն օժանդակելը)։ Նույն օրը որոշում է կայացվել նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ միջնորդություն ներկայացնել դատարան։
Այսպիսով՝ նոյեմբերի 18-ի դրությամբ նշված քրեական գործով որպես մեղադրյալ է ներգրավվել 2 անձ, ևս 3-ը՝ ձերբակալվել։
18:59 18/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Լիա» գեղեցկության սրահում սպանության գործով քրեական հեղինակություններ են ձերբակալվել
15:11 18/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Լիա» գեղեցկության սրահի տարածքում տեղի ունեցած սպանության գործով մեղադրանքներ են առաջադրվել

Двое криминальных авторитетов задержаны по громкому делу о двойном убийстве в ереванском салоне красоты 11/19/2016   09:19  |  Криминальная хроника
Двое криминальных авторитетов были задержаны накануне в рамках уголовного дела о двойном убийстве в одном из ереванских салонов красоты, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Как отмечается в сообщении, речь идет об Алике Бандуряне и Армене Гаспаряне, более известных в криминальной среде как "Кяварци Алик"(Алик Гаварский) и "Бдо". Они подозреваются в подстрекательстве к убийству.
Ранее СК сообщил, что 13-го ноября 2016 года в результате стрельбы в одном из салонов красоты, действующих в административном районе Шенгавит, от полученных огнестрельных ранений погибли двое мужчин - жители Еревана Геворк Аветисян и Мушег Мушегян, еще один – Арам Петросян – получил огнестрельное ранение в области правой половины грудной клетки. Его состояние оценивается как тяжелое. При осмотре тела М. Мушегяна обнаружены также ранения в области брюшной полости, нанесенные колюще-режущим предметом.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(Убийство), пункта 1 части 2 статьи 34-104(Покушение на убийство двух и более лиц) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса РА. Производство предварительного следствия по делу, по поручению председателя Следственного комитета РА, с 14-го ноября продолжается в следственном управлении Следственного комитета РА по городу Ереван.
По совокупности добытых по уголовному делу доказательств следователь 18-го ноября предъявил двум лицам обвинение в убийстве Мушега Мушегяна. Петросу Исраеляну предъявлено обвинение по пункту 7 части 2 статьи 104(Убийство, совершенное группой лиц) Уголовного кодекса РА,  Рубену Хачатряну – по пункту 7 части 2 статьи 38-104(Пособничество в убийстве, совершенном группой лиц). В тот же день принято решение о подаче в суд ходатайства о применении в отношении них меры пресечения в виде заключения под стражу.
Таким образом, по состоянию на 18-е ноября в качестве обвиняемых по указанному уголовному делу привлечены двое лиц, еще трое – задержаны.