Սամվել Կարապետյանը 300 միլիոն դոլարի ներդրում է կատարելու ՀՀ տնտեսության մեջ. «Հրապարակ» 10/18/2016   09:24  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ի Հտեղեկություններով՝ Ազգային ժողովին ներկայացված կառավարության ծրագրի հաստատումից հետո Սամվել Կարապետյանը 300 միլիոն դոլարի ներդրում է կատարելու ՀՀ տնտեսության մեջ՝ շինարարական բում ապահովելու, տնտեսական դաշտը մեռյալ կետից շարժելու համար։
«Սակայն, ի տարբերություն ամերիկահայ Քըրք Քըրքորյանի «Լինսի հիմնադրամի», «ռուսահայ» Սամվել Կարապետյանի գումարներով փորձելու են կառուցել «Հին էրիվանը», որպես պատմամշակութային ուրույն դիմագիծ՝ հարակից պրոյեկտներով։ Կարեն Կարապետյանի հույսը հենց այդ ծրագիրն է: Հետաքրքիրն այն է, որ թե քոչարյանական, թե այս օրերին նախագահի աշխատակազմի ղեկավարը նույն Արմեն Գեւորգյանն է։ Ի դեպ, հիշեցնենք, որ քաղաքապետ եղած ժամանակ Կարապետյանը նման մի հուշագիր ստորագրեց Սամվել Կարապետյանի հետ, որը, սակայն, կյանքի չկոչվեց Կարապետյանի հրաժարականի պատճառով»,–գրում է թերթը։

Бизнесмен Самвел Карапетян планирует инвестировать миллионы долларов в экономику Армении – газета “Грапарак” 10/18/2016   11:27  |  Пресса
После утверждения программы правительства Армении, российский предприниматель Самвел Карапетян вложит 300 млн. долларов в экономику, чтобы обеспечить строительный бум и сдвинуть экономическое поле с мертвой точки, пишет газета “Грапарак” со ссылкой на имеющиеся у нее сведения.
Как отмечается в публикации,  Самвел Карапетян на эти средства попытается реализовать уникальный культурно-исторический проект "Старый Эриван".
“Именно на эту программу возлагает надежды премьер-министр Армении Карен Карапетян. В бытность свою мэром Еревана Карен Карапетян подписал подобный меморандум с Самвелом Карапетяном, который таки не претворили в жизнь из-за отставки Карена Карапетяна с поста градоначальника”, - пишет издание.