ԼՂՀ Նախագահն այցելել է Մարտակերտի շրջան 10/17/2016   12:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ներքին Հոռաթաղ գյուղում Նախագահն այցելել է նորակառույց մանկապարտեզ: Երկրի ղեկավարը գյուղական բնակավայրերում նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունների ցանցի ընդլայնումը համարել է պետության առջեւ ծառացած կարեւորագույն խնդիրներից մեկը՝ նշելով, որ այն այսուհետ էլ լինելու է իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:
Շրջկենտրոն Մարտակերտում Բակո Սահակյանը ներկա է գտնվել նոր հյուրանոցի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Մեծ շեն գյուղում երկրի ղեկավարը մասնակցել է նորակառույց մշակույթի տան, բարերար Կառլեն Եսայանի հուշարձանի եւ Սուրբ Գեւորգ եկեղեցուն կից երիցատան բացման հանդիսավոր արարողություններին:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Եսայանների ընտանիքին՝ Սառա Եսայանի գլխավորությամբ, Մարտակերտ քաղաքում եւ Մեծ շեն գյուղում այս նախագծերի իրականացման համար՝ բարձր գնահատելով նրանց մշտական աջակցությունն Արցախին:

Президент НКР совершил поездку в Мартакертский район 10/17/2016   12:41  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 15-го октября совершил поездку в Мартакертский район.
Как передает пресс-служба президента НКР, в селе Неркин Оратаг Бако Саакян посетил сданный в эксплуатацию новый детский сад.
Глава государства назвал расширение сети сельских детских садов одной из важнейших задач государства, отметив, что данный вопрос всегда будет находиться в центре внимания властей.
В райцентре Мартакерт президент НКР присутствовал на торжественной церемонии открытия новой гостиницы. В селе Мецшен глава государства принял участие в торжественных церемониях открытия нововозведенного дома культуры, памятника меценату Карлену Есаяну, а также прилегающего к церкви Святого Георгия пасторского дома.
Президент Саакян выразил признательность семье Есаянов за осуществление во главе с Сарой Есаян вышеупомянутых проектов в городе Мартакерт и селе Мецшен, высоко оценив постоянное содействие Арцаху.