ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հայտարարությունը՝ Ֆրանսիայի Սենատի կողմից Հայոց ցեղասպանությունը քրեականացնող օրինագծի ընդունման վերաբերյալ 10/14/2016   14:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հայտարարությունը՝ Ֆրանսիայի Սենատի կողմից Հայոց ցեղասպանությունը քրեականացնող օրինագծի ընդունման վերաբերյալ:
Ողջունում ենք Ֆրանսիայի Սենատի կողմից դեռ ամռանը Ազգային ժողովում հաստատված՝ Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագծի ընդունումը:
Այս քայլով Ֆրանսիան կրկին անգամ վերահաստատում է իր արժեքավոր դերակատարումը անցյալում իրականացված ցեղասպանությունների դատապարտման և ժխտողականության դեմ պայքարի, ինչպես նաև՝ մարդկության դեմ հնարավոր նոր ոճիրների կանխարգելման գործում:
13:32 14/10/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիայի Սենատն ընդունեց Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագիծը
10:55 14/10/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիայի սենատում մեկնարկում է Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագծի քննարկումը
15:24 22/09/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագիծը կքննարկվի Ֆրանսիայի Սենատում
20:19 08/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք կշարունակենք հետևել բանաձևի հետ կապված զարգացումներին Ֆրանսիայի սենատում. Թուրքիայի ԱԳՆ
23:17 01/07/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՖրանսիայի Ազգային ժողովը միաձայն ընդունել է Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագիծը
14:44 22/02/2016  |  Միջազգային լրահոսVatan. Իզմիրում Հայոց ցեղասպանության ժխտման թեմայով ժողովին 1-ին անգամ մասնակցել է Իրանի պաշտոնական պատվիրակությունը

Армения приветствует принятие Сенатом Франции законопроекта о криминализации отрицания Геноцида армян - заявление 10/14/2016   14:48  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян выступил с заявлением по поводу принятия Сенатом Франции законопроекта о криминализации отрицания Геноцида армян.
“Приветствуем принятие Сенатом Франции утвержденного еще летом текущего года Национальным Собранием законопроекта, криминализирующего отрицание Геноцида армян”, - говорится в заявлении.
Глава МИД Армении отметил,  этим своим шагом Франция вновь подтверждает свою ценную роль в деле осуждения совершенных в прошлом геноцидов и борьбы с их отрицанием, а также предупреждения новых возможных злодеяний против человечества.