Վանաձորում քաղաքապետ ընտրվեց Մամիկոն Ասլանյանը 10/10/2016   15:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր Վանաձորի ավագանին ընտրեց քաղաքապետ ընտրեց ՀՀԿ թկենածու Մամիկոն Ասլանյանին։ Վերջինիս օգտին քվեարկել էր 19 մարդ, թեեւ ՀՀԿ-ն ու ՀՅԴ-ն միասին ունեին 15 ձայն։
Հիշեցնենք, որ  Լուսավոր Հայաստան, Հայկական Վերածնունդ և Բարգավաճ Հայաստան կուսակցությունները, որոնք Վանաձորի նորընտիր ավագանիում միասին ունեն 18 մանդատ, ստորագրել են համագործակցության հուշագիր եւ  պարտավորվլ Վանաձորի ավագանու  նիստում միասնաբար պաշտպանել Քրիստ Մարուքյանի թեկնածությունը: Իսկ ՀՀԿ-ն ու  ՀՅԴ-ն միասին ատացել են 15 մանդատ եւ առաջադրել Մամիկոն Ասլանյանի թեկնածությունը։
«Ընդդիմությունը՝ 18 մանդատով պաշտոնապես հայտարարել և ստորագրել է Լուսավոր Հայաստանի քաղաքապետի թեկնածուի օգտին քվեարկելու մասին: Կարելի՞ է արդյոք ենթադրել, որ Հանրապետական կուսակցությունը փնտրում է զարտուղի ճանապարհներ` սեփական 15 ձայնը ավելացնելու և տարատեսակ խարդավանքների միջոցով առավելություն ստանալու համար»,- Ֆեյսբուքում գրել էր ԱԺ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը։

Мэром Ванадзора избран кандидат от правящей партии Армении Мамикон Асланян 10/10/2016   16:11  |  Избирательное право
Кандидат от правящей Республиканской партии Армении Мамикон Асланян избран мэром города Ванадзор Лорийской области Армении. В пользу него проголосовали 19 человек при наличии у РПА и АРФ "Дашнакцутюн" 15 голосов.
Напомним, партии “Лусавор Айастан”(“Светлая Армения”), “Армянское возрождение” и “Процветающая Армения”, которые в новоизбранном Совете старейшин получили 18 мандатов, подписали меморандум о сотрудничестве и обязались поддержать на заседании кандидатуру Криста Марукяна. А РПА и АРФД вместе получили 15 мандатов и выдвинули кандидатуру Мамикона Асланяна.
“Оппозиция с 18 мандатами официально заявила и подписалась под тем, что проголосует в пользу кандидата от “Светлой Армении. Можно ли предположить, что Республиканская партия ищет окольные пути для увеличения числа своих голосов и получения преимуществ путем разного рода фальсификаций”, - написал на своей странице в соцсети Facebook Эдмон Марукян.