Արշակ Գրիգորյանը հրազենային վնասվածքն ստացել է իրենց առանձնատան նկուղում 09/20/2016   17:09  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` Արշակ Գրիգորյանի մահվան դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, սեպտեմբերի 20-ին՝ ժամը 13։20-ի սահմաններում, Գյումրիի բժշկական կենտրոնից ահազանգ է ստացվել, որ գլխի շրջանում հրազենային վնասվածքով իրենց մոտ է տեղափոխվել Ա.Գրիգորյանի դիակը։
Ահազանգի հիման վրա ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ երիտասարդը հրազենային վնասվածքն ստացել է իրենց առանձնատան նկուղում արձակված կրակոցի արդյունքում։ Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել են արյան հետքեր, «Մակարով» տեսակի ատրճանակ՝ լիցքավորված փամփուշտներով, 1 պարկուճ։
Հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասերով։
Դեպքի վայրի զննությամբ վերցվել են անհրաժեշտ փորձանմուշներ, և քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու համար նշանակվել են փորձաքննություններ։

СК Армении представил подробности по делу о смерти сына кандидата в мэры Гюмри 09/20/2016   17:38  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Ширакской области возбуждено уголовное дело по факту смерти Аршака Григоряна.
Как сообщает пресс-служба СК, примерно в 13։20 20 сентября из медцентра Гюмри поступил сигнал о том, что к ним с огнестрельным ранением в области головы доставлено тело А. Григоряна. В результате предпринятых на основе поступившего сообщения неотложных следственных действий выяснилось, что молодой человек получил огнестрельное ранение в результате выстрела, произведенного в подвале их собственного дома. При осмотре места происшествия обнаружены следы крови, пистолет Макарова, заряженный патронами, и одна гильза.
Возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110 и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА.
С места происшествия были взяты необходимые образцы. Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для дела, назначены экспертизы.