Արշակ Գրիգորյանի ինքնասպանության դեպքով քրեական գործ է հարուցվել 09/20/2016   15:39  |  Քրեական խրոնիկոն
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից, Գյումրիի քաղաքեպտի՝ ԲՀԿ-ական թեկնածու Վարդևան Գրիգորյանի որդու մահվան դեպքով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ըստ նախնական վարկածի՝ Գյումրիի քաղաքեպտի՝ ԲՀԿ-ական թեկնածու Վարդեւան Գրիգորյանի որդին՝ Արշակ Գրիգորյանը ինքնասպան է եղել։
Պարզվել է դեպքի վայրը, որը հանդիսանում է տուժողի տան նկուղը։ Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել են արյան հետքեր, «Մակարով» տեսակի ատրճանակ, հարցաքննվում են վկաներ։

Уголовное дело заведено по факту смерти сына кандидата в мэры города Гюмри 09/20/2016   15:54  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту смерти сына кандидата в мэры города Гюмри от партии “Процветающая Армения” Вардевана Григоряна – Аршака Григоряна.
Дело заведено по статье 110 (Доведение до самоубийства) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК Армении.
Как сообщило ранее “ФактИнфо” , по предварительным данным, сын кандидата в мэры Гюмри покончил жизнь самоубийством.
Установлено место происшествия. Инцидент имел место в подвале дома потерпевшего.
При осмотре места происшествия были обнаружены следы крови, пистолет Макарова. Ведется допрос свидетелей.