Շավարշ Քոչարյանն անդրադարձել է արտգործնախարարի պաշտոնում Վիգեն Սարգսյանի հնարավոր նշանակմանը 09/15/2016   13:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանը հրաժարվեց գնահատականներ տալ՝ արտգործնախարարի պաշտոնում Էդվարդ Նալբանդյանի գործունեությունը:
Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով ԱԳ նախարարի պաշտոնում ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանի նշանակման լուրերին` Քոչարյանը հորդորեց սպասել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրին, որից հետո պարզ կլինի, թե ով կնշանակվի ԱԳ նախարար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, հարցին` երբ է լինելու ՀՀ Նախագահի հրամանագիրը` Քոչարյանն ասաց.
«Երբ կլինեն հրամանագրերը, կիմանանք: Դա Նախագահի լիազորությունն է: Տվյալ պարագայում, քանի չկան նշանակումներ, ես որևէ մեկնաբանություն չեմ անի»:

Шаварш Кочарян воздержался от комментариев по поводу возможного назначения Вигена Саркисяна на пост главы МИД Армении 09/15/2016 14:32 | Лента новостей
Заместитель министра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян в беседе с журналистами в четверг отказался от дачи оценок деятельности Эдварда Налбандяна на посту главы МИД республики.
Коснувшись слухов о возможном назначении руководителя аппарата Президента Армении Вигена Саркисяна на пост главы МИД Армении, Кочарян призвал дождаться приказа главы государства Сержа Саргсяна, передает “Арменпресс”.
“Когда будут приказы, тогда и узнаем. Это - полномочие президента. А пока нет назначений, я не собираюсь комментировать что-либо”, - добавил он.