Չարենց թաղամասում տեղի ունեցած սպանության դեպքով քրեական գործ է հարուցվել 08/24/2016   10:57  |  Քրեական խրոնիկոն
Oգոստոսի 23-ի ուշ երեկոյան Երևանի Ավան վարչական շրջանի Չարենց թաղամասում տեղի ունեցած սպանության դեպքի առթիվ Քննչական կոմիտեում գործ է հարուցվել:
Այս մասին Փաստինֆո-ին հայտնեցին Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից՝ հավելելով, որ գործը հարուցվել է սպանության հատկանիշներով:
Դանակահարվածը շենքի վերելակում մահացել է. կա ձերբակալված
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ շենքի բակում, ավտոտնակը հրկիզելու շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ, 1943 թ. ծնված Էդմոնդ Ս.-ն դանակով հարվածներ է հասցրել 1976 թ. ծնված Ալեքսանդր Բերգելյովի մարմնի տարբեր մասերին, ինչի հետևանքով վերջինս ստացած կտրած-ծակած վերքերից շենքի վերելակում մահացել է:

Уголовное дело заведено по факту убийства мужчины в ереванском округе Аван 08/24/2016   11:07  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении возбудил уголовное дело по факту убийства мужчины в квартале Чаренц в ереванском округе Аван поздно вечером 23 августа. Об этом “Фактинфо” сообщили в пресс-службе СК Армении.
В ведомстве проинформировали, что дело заведено по статье “Убийство”.Мужчина найден мертвым в ереванском округе Аван, есть задержанныйРанее появилась информация, что во время вспыхнувшей во дворе здания ссоры из-за поджога гаража Эдуард С., 1943 г.р. нанес Александру Бергелёву удары ножом по разным частям его тела. Последний от полученных колото-резаных ранений скончался в лифте жилого здания в указанном районе.