ՄԻՊ ներկայացուցիչներն այցելել են «Սասնա ծռեր» խմբի կալանավորված անդամներին և ձերբակալված Ալեք Ենիգոմշյանին ու Լեւոն Բարսեղյանին 07/28/2016   12:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՄԻՊ ներկայացուցիչներն այցել են «Սասնա ծռեր» խմբի կալանավորված անդամներին, ինչպես նաև ձերբակալված Ալեք Ենիգոմշյանին և Լեւոն Բարսեղյանին: Այդ մասին տեղեկացնում են ՄԻՊ աշխատակազմից:
«Մարդու իրավունքների պաշտպանի հանձնարարությամբ այսօր Պաշտպանի ներկայացուցիչներն այցելել են «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկ՝ տեսակցելու Արամ Մանուկյանին եւ այնտեղ գտնվող՝ Ոստիկանության ՊՊԾ գնդի դեպքերի կապակցությամբ մյուս վիրավորված և կալանքի տակ գտնվող անձանց:
Աշխատակազմի ներկայացուցիչներն այց են կատարել ԱԱԾ ձերբակալվածների պահման վայր՝ տեսակցելու Ալեք Ենիգոմշյանին, ինչպես նաև Ոստիկանության ՁՊՎ՝ տեսակցելու Լեւոն Բարսեղյանին»:

Представители омбудсмена Армении проведали арестованных и задержанных в связи с последними инцидентами в Ереване 07/28/2016   12:59  |  Лента новостей
Представители Защитника прав человека Армении посетили взятых под стражу членов группы “Сасна црер”, также  члена оппозиционного движения “Учредительный парламент” и председателя гюмрийского клуба журналистов “Аспарез” Левона Барсегяна, задержанных накануне.
“По поручению омбудсмена Армении сегодня его представители посетили уголовно-исполнительное учреждение “Больница для осужденных”, чтобы проведать Арама Манукяна и других лиц, взятых под стражу в связи инцидентами на территории полка ППС Полиции. Представители аппарата Защитника прав человека навестили также задержанных Алека Енигомшяна и Левона Барсегяна”, - говорится в сообщении.