Հրաձգության հետևանքով վիրավորված զինված խմբի երկու անդամները տեղափոխվել են «Էրեբունի» ԲԿ 07/26/2016   11:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գիշերը հրաձգության հետևանքով ոտքերի շրջանում վիրավորված Աշոտ Պետրոսյանն ու Հովհաննես Հարությունյանը տեղափոխվել են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն: Ինչպես Առողջապահության նախարարությունից տեղեկացանք, նրանց անհրաժեշտ բժշկական օգնություն է ցուցաբերվել և վիճակները ծանր չէ:
Ոստիկանությունը` ՊՊԾ գնդի տարածքում հնչած կրակոցների մասին (տեսանյութ)
Ոստիկանությունն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ ժամը 01.00-ի սահմաններում գնդի տարածքից դուրս է եկել ոստիկանության «ՈՒԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենան ու շարժվել ոստիկանության Էրեբունու բաժնի ուղղությամբ՝ դեպի արգելապատնեշում կանգնած ոստիկանական շղթան։
Մեքենան մոտեցել է շղթային, ինչից հետո իրավապահները մեքենայի ընթացքը կասեցնելու համար կրակել են մեքենայի շարժիչի վրա, ապա նաև կրակ են բացել մեքենայի անվադողերի ուղղությամբ։
Ի պատասխան՝ հնչել են կրակոցներ և հրաձգության հետևանքով մեքենայում գտնվող երեք անձանցից երկուսը վնասվածքներ են ստացել: Անմիջապես բուժօգնություն է կանչվել և նրանք տեղափոխվել են հիվանդանոց:

Раненные в ходе ночной перестрелки члены вооруженной группы госпитализированы в медцентр “Эребуни” 07/26/2016   12:00  |  Лента новостей
Раненные в ходе ночного инцидента на захваченной территории полка патрульно-постовой службы Полиции Армении двое членов вооруженной группы Ашот Петросян и Ованнес Арутюнян госпитализированы в медцентр “Эребуни”. Как сообщили в Минздраве Армении, им была оказана необходимая медпомощь, их состояние нетяжелое.
Полиция Армении ранее сообщила подробности ночной перестрелки.
Сообщалось, что около 01:00 с территории полка выехал полицейский автомобиль марки “УАЗ”, который направился в сторону отдела полиции Эребуни, к полицейскому кордону. Машина приблизилась вплотную к стражам порядка, после чего правоохранители с целью пресечения дальнейшего продвижения и предотвращения исходящей от находящихся в машине вооруженных лиц реальной угрозы открыли огонь по двигателю автомобиля. Машина развернула налево, прозвучали выстрелы. Правоохранители открыли огонь по колесам автомобиля. В ответ раздались выстрелы, на которые правоохранители не ответили. В результате перестрелки двое  из трех находящихся в автомобиле лиц получили ранения ног и отступили на территорию полка. После чего правоохранители немедленно вызвали врачей для оказания медпомощи и предложили госпитализировать раненых, на что члены вооруженной группы согласились.Полиция Армении сообщила подробности ночной перестрелки на территории полка ППС в Ереване(Видео)