Ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել Մարտունու և Մարտակերտի պաշտպանական ուղղություններում 07/25/2016   10:37  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հուլիսի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է  28 անգամ, որի ընթացքում հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 300 կրակոց: Այդ մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամլո ծառայությունը:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել Մարտունու և Մարտակերտի պաշտպանական ուղղություններում, որտեղ բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կիրառվել են նաև դիպուկահար հրացաններ /20 կրակոց/:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և հակաքայլեր են ձեռնարկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:
09:38 23/07/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը. վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող

Минобороны НКР сообщает об интенсивных нарушениях перемирия со стороны азербайджанских ВС 07/25/2016   10:57  |  Карабахский конфликт
В ночь на 25-е июля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня 28 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За это время ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 300 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения зафиксированы на Мартунинском и Мартакертском направлениях, где помимо стрелкового оружия различных калибров противник применил снайперские винтовки, произведя 20 выстрелов.
“Передовые части Армии обороны НКР в основном воздерживались от ответных действий и предпринимали контрмеры только в случае крайней необходимости”, – отмечается в сообщении.