Բակո Սահակյանն ընդունել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահին ու ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարին 07/08/2016   14:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 8-ին ընդունել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանին, ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանին ու երկու կառույցների մի խումբ ներկայացուցիչների:Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Քննարկվել են 2019 թվականին Արցախում տեղի ունենալիք Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի կազմակերպմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է Համահայկական խաղերի անցկացումն Արցախում մարզամշակութային կյանքի զարգացման եւ Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդման տեսանկյուններից՝ ընդգծելով, որ կարվի հնարավորը խաղերը ամենաբարձր մակարդակով կազմակերպելու ուղղությամբ:
Հանդիպմանը ներկա էին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

В Степанакерте обсудили вопросы организации в Арцахе 7-х Всеармянских летних игр 07/08/2016   14:57  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 8 июля принял председателя Всемирного комитета Всеармянских игр Ишхана Закаряна, министра спорта и по делам молодежи Республики Армения Габриела Казаряна и группу представителей данных структур.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся организации в 2019 году в Арцахе 7-х Всеармянских летних игр.
Президент Саакян отметил важность проведения Всеармянских игр в Арцахе с точки зрения развития культурно - спортивной жизни, а также укрепления триединства Армения - Арцах - Диаспора, подчеркнув при этом, что будет сделано все возможное для организации игр на высшем уровне.
На встрече присутствовали председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр Араик Арутюнян, другие должностные лица.