Ողբերգական ավտովթար Սյունիքում.մահացել է 6 անձ, որոնց թվում՝ 2015թ. ծնված երեխա 07/04/2016   13:34  |  Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում քրեական գործ է հարուցվել 6 անձի մահվան պատճառ դարձած ավտովթարի դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2016թ. հուլիսի 4-ին` ժամը 07։30-ին, հաղորդում է ստացվել, որ Մեղրի–Երևան ավտոճանապարհի 88-րդ կմ հատվածում իրար են բախվել «Կամազ» և «Տոյոտա Քեմրի» մակնիշի ավտոմեքենաները, ինչի հետևանքով  «Տոյոտա Քեմրի» ավտոմքենայի վարորդը և 5 ուղևորները մահացել են:
Դեպքի առթիվ Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով: Կատարվել են դեպքի վայրի, դիակների զննություններ, նշանակվել են դատաբժշկական, դատաավտոտեխնիկական, դատակենսաբանական, դատանյութագիտական փորձաքննություններ:
Պարզվել են նաև դեպքի մասնակից վարորդների և ուղևորների ինքնությունները.
«Կամազ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդ Ֆելիքս Սամվելյանը` ծնված 1969թ., ստացած վնասվածքներով տեղափոխվել է «Կապանի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ:
Վթարի հետևանքով մահացել են՝ Արտակ Վահագնի Ոսկանյանը` ծնված 1993թ., Մուշեղ Սարգսի Մարջանյանը` ծնված 1992թ., Սոնա Վահիկի Ջավադյանը` ծնված 1992թ., Ռուբեն Հայկի Ավագյանը` ծնված 1992թ., Իննա Դավիթի Միքայելյանը`  ծնված 1999թ, և 2015թ. ծնված փոքրիկը։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ վթարի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
09:58 04/07/2016  |  Արտակարգ պատահարներ«Toyota Camry»-ն բախվել է բեռնատարին. վարորդը և 4 ուղևորները տեղում զոհվել են

В трагическом ДТП на юге Армении погибли 6 человек, в том числе годовалый ребенок 07/04/2016 14:09 | Чрезвычайное просшествие
Уголовное дело возбуждено по факту ДТП в сюникской области Армении, повлекшего гибель 6 человек.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 4 июля 2016 года в 07:30 поступила информация о том, что на 88-м километре автотрассы Мегри-Ереван столкнулись автомобили марок “КамаАЗ” и “ Toyota Camry”. В результате ДТП водитель “ Toyota Camry” и пятеро пассажиров скончались.
По данному факту следственным управлением по Сюникской области возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 242(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств,повлекшее по неосторожности смерть двух или более человек) УК Армении. Произведен осмотр места происшествия и тел погибших, назначены судебно-медицинская, судебная автотехническая, судебно-биологическая, судебно-материаловедческая экспертизы. Установлены личности участников ДТП - водителей и пассажиров.
Водитель “КамАЗа”- Феликс Самвелян 1969 года рождения с телесными повреждениями был доставлен в ЗАО “Медцентр Капана”.
В результате ДТП погибли Артак Ваагнович Восканян 1993 г.р., Мушег Саркисович Марджанян 1992 г.р., Сона Ваиковна Джавадян 1992 г.р., Рубен Айкович Авагян 1992 г.р., Инна Давидовна Микаелян 1999 г.р. и годовалый ребенок. Предпринимаются необходимые мероприятия, направленные на установление всех обстоятельств аварии. Предварительное следствие продолжается.