Առեղծվածային դեպք Սյունիքի մարզում. ՊՆ աշխատակցին 2 օր փնտրելուց հետո դին հայտնաբերել են «Բոչկի ձոր» կոչվող հատվածում. Shamshyan 09/21/2015   10:16  |  Արտակարգ պատահարներ
Shamshyan.com-ի տեղեկացմամբ՝ Այսօր՝ սեպտեմբերի 21-ին, ոստիկանության Սիսիանի բաժնի աշխատակիցները Ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 6-րդ վաշտի ծառայողների հետ որոնողական աշխատանքների արդյունքում Սիսիանի տարածաշրջանի «Բոչկի ձոր» կոչվող հատվածում հայտնաբերել են Սիսիան քաղաքի Սիսակյան փողոցի բնակիչ, 26-ամյա Սուրեն Դավթյանի դին:
Ինչպես հայտնում է լրատվամիջոցը, երեկ՝ սեպտեմբերի 20-ին, ոստիկանության Սիսիանի բաժին հայտարարություն էր տվել Ս. Դավթյանի հայրը և հայտնել, որ որդին 1 օր առաջ դուրս է եկել տանից և տեղեկություններ չունեն նրա մասին:
Արդեն որոնողական աշխատանքների արդյունքում նշված ձորում հայտնաբերվել է Ս. Դավթյանի վարած Volkswagen Golf մակնիշի 34 DQ 538 համարանիշի ավտոմեքենան, որը դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և մոտ 80-100 մետր շրջվելով հայտնվել ձորում:
Սիսիանի հրշեջ-փրկարարական ջոկատի փրկարարների հետ փորձում են դին դուրս բերել ձորից:
Դեպքի վայր են ժամանել նաև Հայաստանի քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչության քննիչները՝ Արման Նշանյանի գլխավորությամբ, ում կողմից փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քր.օր.-ի 242 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
Կայքի տեղեկություններով՝ մահացածը ծառայում էր ՀՀ ՊՆ զորամասում՝ որպես կառավարման դասակի հրամանատար:
Քննիչի որոշմամբ նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ, այդ թվում՝ դիակի դատաբժշկական, ավտոտեխնիկական, հետքաբանական, մատնադրոշմային և այլն:
08:28 09/03/2015  |  Արտակարգ պատահարներ«ԲՄՎ»-ն թունելից դուրս գալիս բախվել է բետոնե արգելապատնեշին և կողաշրջվել
16:04 07/01/2015  |  Արտակարգ պատահարներ«Օպել»-ը շրջվել է. բարեբախտաբար ավտովթարը լուրջ հետևանքներ չի ունեցել

Сотрудник Минобороны Армении найден мертвым спустя два дня после исчезновения - Shamshyan 09/21/2015   11:04  |  Чрезвычайное просшествие
Труп без вести пропавшего 26-летнего жителя Сисиан обнаружен в местечке под названием “Бочки дзор” в Сисианском районе на юге Армении, сообщает Shamshyan.com
Тело Сурена Давтяна нашли сотрудник местной полиции, которые вели его поиски.
Как сообщает СМИ, 20 сентября отец С. Давтяна сообщил в сисианский отдел полиции о том, что его сын накануне вышел из дома, и с тех пор о нем нет никаких сведений.
В результате поисков, в вышеупомянутом месте был обнаружен принадлежащий С. Давтяну автомобиль марки “Volkswagen Golf” (г/н34 DQ 538), который съехал с проезжей части дороги и скатился в ущелье с высоты примерно 80-100 метров.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 242(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека) УК РА.
По данным издания, погибший служил в воинской части Минобороны Армении в качестве командира взвода управления.
По решению следователя назначены ряд экспертиз, в том числе судебно-медицинская экспертиза тела, а также автотехническая, трасологическая и дактилоскопическая экспертизы.