Զոհված ժամկետային զինծառայող Գրիգոր Հարությունյանի ընտանիքին նոր բնակարանի բանալիներ հանձնվեց 06/29/2016   13:44  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նոր բնակարանի բանալիներ է հանձնել այս տարվա ապրիլի սկզբին առաջնագծում զոհված ժամկետային զինծառայող Գրիգոր Հարությունյանի ընտանիքին:  Այս մասին հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
«Հանրապետության Նախագահի կողմից եղավ առաջարկ` բնակարաններ հատկացնել ապրիլի սկզբին առաջնագծում իրենց կյանքի գնով մեր սահմանները պաշտպանած բոլոր այն տղաների ընտանիքներին, ովքեր ունեն բնակարանային խնդիր: Օրերս Երևանի ավագանին միաձայն որոշում կայացրեց ձեր ընտանիքը նույնպես ապահովելու բնակարանով: Սա մեր պարտքն է ու ևս մեկ քայլ է՝ սատար կանգնելու մեր զինվորների ընտանիքներին: Շնորհակալ ու երախտապարտ ենք Ձեզ՝ հերոս որդի լույս աշխարհ բերելու համար: Հավերժ փառք մեր հերոս տղաներին», - ընդգծել է քաղաքապետը:
Տարոն Մարգարյանը նաև վստահեցրել է, որ Երևանի քաղաքապետարանն իր լիազորությունների շրջանակում, շարունակելու է մշտական աջակցություն ցուցաբերել առաջնագծում զոհված և վիրավոր զինծառայողների ընտանիքներին:
Բնակարանի բանալիներն ստանալուց հետո Գրիգոր Հարությունյանի ընտանիքի անդամները, քաղաքապետարանի պատասխանատուների ուղեկցությամբ, այցելել են իրենց նոր բնակարան և ծանոթացել պայմաններին:

Мэр Еревана вручил ключи от новой квартиры семье погибшего в ходе апрельской войны военнослужащего 06/29/2016   14:40  |  Лента новостей
Мэр Еревана Тарон Маркарян вручил ключи от новой квартиры семье солдата срочной службы Григора Арутюняна, погибшего на передовой во время апрельской войны, сообщает пресс-служба столичной администрации.
"От президента Армении поступило предложение – выделить квартиры имеющим жилищные проблемы семьям всех тех ребят, которые отдали жизнь за защиту наших границ на передовой в начале апреля", - сказал мэр Еревана.
Градоначальник армянской столицы проинформировал, что на днях Совет старейшин Еревана единогласно принял решение о предоставлении квартиры семье Григора Арутюняна.
Тарон Маргарян также заверил, что мэрия Еревана  в рамках своих полномочий продолжит оказывать постоянное содействие семьям военнослужащих, погибших и получивших ранения на передовой.
После церемонии вручения ключей члены семьи Григора Арутюняна в сопровождении ответственных чиновников мэрии побывали в своей новой квартире и ознакомились с условиями.