Թուրքիայի հարավ-արևելքում հայտնաբերվել է միկրոավտոբուս մեկ տոննա պայթուցիկով 06/21/2016   14:37  |  Միջազգային լրահոս
Թուրքիայի հարավ-արեւելքում՝ Դիարբեքիր նահանգում, հայտնաբերվել է մեկ տոննա պայթուցիկ պարունակող միկրոավտոբուս։ Այդ մասին հունիսի 21-ին հաղորդել է Hurriyet թերթը։
Ականապատաված միկրոավտոբուսը կայանված է եղել Էրղանի քաղաքի փողոցներից մեկում։ Հունիսի 20-ի երեկոյան ոստիկանությունը շրջապատել է փողոցը, իսկ մոտակա տների բնակիչները՝ տարհանվել։ Մասնագետներին հաջողվել է վնասազերծել պայթուցիկը, տուժածներ չկան։
Ոստիկանությունն ուժեղացրել է հսկողությունը։
Ավելի վաղ Մարդին նահանգում ականապատված ավտոմեքենայի պայթյունի հետեւանքով մահացել է 2 ոստիկան, 20-ը՝ վիրավորվել։
15:12 20/06/2016  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայի 3 նահանգում ուսանողներ են ինքնասպան եղել
13:55 18/06/2016  |  Միջազգային լրահոսԱմերիկացի քաղաքագետը Թուրքիայի վիճակը համեմատել է բրազիլական ճգնաժամի հետ
16:38 17/06/2016  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայում 2015-ին աճել է մահվան ելքով ինքնասպանությունների թիվը
14:34 16/06/2016  |  Միջազգային լրահոս«Գորշ գայլերին» հարող թուրք պատգամավորը քննադատել Անկարայի արտաքին քաղաքականությունը
14:29 16/06/2016  |  Միջազգային լրահոսՍտամբուլի հայ աշակերտների հայտարարությունը. «Ընդդեմ հետամնացության, լճացման և ֆաշիզմի»
10:45 14/06/2016  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիան նոր դեսպաններ է նշանակել Ադրբեջանում, Գերմանիայում եւ Ռուսաստանում
15:17 13/06/2016  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայում անհայտ հանգամանքներում մահացել է Ինջիրլիքի ռազմաբազահի ամերիկացի աշխատակիցը
14:49 11/06/2016  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիան ավելացնելու է ոստիկանության ու ժանդարմերիայի հատուկջոկատայինների թիվը
17:08 06/06/2016  |  Միջազգային լրահոսԹուրք պատգամավորը կանխատեսում է քաղաքական մեծ ճգնաժամ Թուրքիայի համար
12:15 04/06/2016  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայի կառավարական աղբյուրները հերքել են Ազգային հետախուզության պետի պաշտոնից ազատվելու լուրերը

Микроавтобус с тонной взрывчатки обнаружен на юго-востоке Турции 06/21/2016   15:13  |  Международные новости
Микроавтобус с тонной взрывчатки обнаружили в турецкой юго-восточной провинции Диярбакыр. Об этом сообщает во вторник, 21 июня, пишет Lenta.ru со ссылкой на газету Hurriyet.
Заминированная машина стояла на одной из улиц в городе Эргани. Вечером 20 июня полиция оцепила район, были эвакуированы жители ближайших домов. Специалисты смогли обезвредить бомбу, никто не пострадал.
Полиция усилила патрулирование района, в котором был обнаружен автомобиль.
Ранее в июне в турецкой провинции Мардин на юго-востоке страны заминированная машина взлетела на воздух около здания местного Управления безопасности, погибли два полицейских, более 20 человек получили ранения.
16:48 13/06/2016  |  Международные новостиВзрыв на востоке Турции:пострадали 9 человек
10:26 08/06/2016  |  Международные новостиЭрдоган лишил турецких депутатов судебной неприкосновенности
18:01 24/05/2016  |  Международные новостиВ ОБСЕ озабочены снятием иммунитета с депутатов турецкого парламента
14:41 24/05/2016  |  Международные новостиЧисло политических мигрантов из Турции будет расти из-за продолжающихся нарушений прав человека - Human Rights Watch
17:22 20/05/2016  |  Международные новостиТурецкий парламент одобрил законопроект о лишении депутатов неприкосновенности
10:35 13/05/2016  |  Международные новостиШестеро военных погибли в Турции при перестрелке с курдами
16:08 10/05/2016  |  Международные новостиООН хочет расследовать сообщения о преступлениях, совершенных турецкими военными в городе Джизре
14:07 30/04/2016  |  Международные новостиТурецкие самолеты нанесли удары по позициям курдов на юго-востоке страны и в Ираке
13:12 01/04/2016  |  Международные новостиСемеро полицейских погибли в результате мощного взрыва в Диарбакыре