Սամվել Ալեքսանյանը տիրացել է իր աշխատակցի ընտանեկան բիզնեսի՞ն. «Հայկական Ժամանակ» 06/18/2016   09:09  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ի տեղեկացմամբ՝ ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի կողմից իր աշխատակցին առևանգելու մասին «Հժ»–ի հրապարակումների հիման վրա Հատուկ քննչական ծառայությունում նյութեր են նախապատրաստվում։ Տեղեկությանը թղթակցի հետ զրույցում հայտնել են ՀՔԾ-ից։
«Սամվել Ալեքսանյանի նախկին աշխատակից Արմեն Իսրայելյանը, որը 2002 թվականից աշխատել Է պատգամավորին պատկանող ընկերություններից մեկում, «Հժ» թղթակցի հետ զրույցում պնդել Է, որ Ալեքսանյանն իրեն ունեցվածքից զրկել Է՝ տիրանալով իր ընտանեկան բիզնեսներին»,–գրում է թերթը։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հայկական Ժամանակ» օրաթերթի՝ 18.06.16թ. համարում:
20:11 17/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄամուլում վկայություններ կան Սամվել Ալեքսանյանի կողմից առեւանգումներ ու ահաբեկումներ իրականացնելու մասին. Փաշինյան (Տեսանյութ)
13:36 17/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը ՀՔԾ-ից պահանջում ուսումնասիրել Սամվել Ալեքսանյանի հետ կապված պատմությունը
09:13 17/06/2016  |  ՄամուլՍամվել Ալեքսանյանը առևանգե՞լ և ունեզրկե՞լ է իր նախկին աշխատակցին. «Հայկական Ժամանակ»
09:30 04/02/2016  |  ՄամուլՆիկոլին մնա՝ կասի, թե նասկին էլ ա պատրաստի բերում. Սամվել Ալեքսանյան. «Ժողովուրդ»
09:20 04/02/2016  |  ՄամուլՍամվել Ալեքսանյանը «մոլ» է կառուցում Նոր Նորքում. «Առավոտ»
09:20 02/02/2016  |  ՄամուլՍամվել Ալեքսանյանին պատկանող Vega խանութները խաբում են սպառողներին. «Ժամանակ»
09:14 27/01/2016  |  ՄամուլՍամվել Ալեքսանյանը մտադիր է հետագայում պատգամավոր դառնալ ոչ թե Մալաթիայից, այլ՝ իր հայրենի Ապարանից. «Հայկական Ժամանակ»
09:16 26/01/2016  |  ՄամուլՍամվել Ալեքսանյանը հրավիրել է ալյուր ներկրողներին ու հայտնել, այսուհետ «խորհուրդ չի տալիս» ալյուր ներկրել Հայաստան. «Հայկական Ժամանակ»
09:02 25/12/2015  |  ՄամուլՍամվել Ալեքսանյանը որոշել է ռևանշի անցնել. «Հրապարակ»
09:31 20/11/2015  |  Մամուլ«Իմ հարցազրույցներով ձեր սայթերի ռեյտինգը բարձրանում է». Սամվել Ալեքսանյան. «Իրավունք»

Армянские правоохранители готовят материалы в связи с публикацией в СМИ о похищении депутатом человека – “Айкакан жаманак” 06/18/2016   10:58  |  Пресса
В Специальной следственной службе Армении готовятся материалы на основе публикации в газете “Айкакан жаманак” о похищении депутатом Национального Собрания Армении Самвелом Алексаняном своего сотрудника. Об этом корреспонденту “Айкакан жаманак” сообщили в ССС Армении.Депутат НС Армении Никол Пашинян требует расследовать историю с участием Самвела АлексанянаКак отмечалось в  публикации в газете "Айкакан жаманак", один из экс-сотрудников депутата - Армен Исраелян, рассказал изданию, что Самвел Алексанян похитил его и лишил его имущества, завладев его семейным бизнесом.