Ավտոբուսի պայթյունից տուժած հղի կնոջ վիճակը բարելավվել է. նա այսօր դուրս կգրվի հիվանդանոցից 05/02/2016   13:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վերարտադրողական առողջության, պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի հանրապետական ինստիտուտուտում բուժվող 37-ամյա հղի կինն այսօր դուրս կգրվի բժշկական հաստատությունից: Այդ մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը:
ՀՀ ԱՆ գլխավոր մանկաբարձ-գինեկոլոգ Ռազմիկ Աբրահամյանի փոխանցմամբ` կնոջ և  պտղի  վիճակը գնահատվում է լավ: Տնային պայմաններում ևս կշարունակվեն նեղ մասնագիտական խորհրդատվությունները:
«Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող 14 և 15 տարեկան պատանիների առողջական վիճակը  կայուն է, գրանցվում է  դրական տեղաշարժ: Բժշկական կենտրոնի մանկական վերակենդանացման և ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունքի ղեկավար Աննա Չոբանյանի  խոսքով`  շարունակվում է բազմապրոֆիլային բուժումը: Շաբաթվա երկրորդ կեսին կքննարկվի տղաներին  հիվանդասենյակ տեղափոխելու հնարավորությունը:
«Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոնում բուժումը շարունակում է  պայթյունից տուժած 3 քաղաքացի: Նրանց վիճակը բժիշկների գնահատմամբ բավարար է: Առաջիկա օրերին քիթ-կոկորդ-ականջաբանության բաժանմունքում գտնվող երկու քաղաքացիները, ովքեր թմբկաթաղանթի վնասվածքներ էին ստացել  կվիրահատվեն:

Пострадавшую при взрыве автобуса в Ереване беременную женщину сегодня выпишут – Минздрав 05/02/2016   15:02  |  Лента новостей
Проходящая лечение в Республиканском институте репродуктивного здоровья, перинатологии, гинекологии и акушерства  37-летняя беременная женщина сегодня будет выписана, сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения Армении.
Как сообщил главный акушер-гинеколог Минздрава Армении Размик Абрамян, состояние женщины и плода оценивается как хорошее. При этом в домашних условиях будут продолжены узкопрофильные консультации.
Состояние здоровья двоих подростков 14-ти и 15-ти лет, находящихся в реанимационном отделении медцентра "Сурб Аствацамайр"(Святая Богоматерь), оценивается как стабильное, отмечены положительные сдвиги.
По словам руководителя отделения детской реанимации и интенсивной терапии медцентра Анны Чобанян, продолжается многопрофильное лечение, а во втоой половине недели будет рассмотрена возможность их перевода в палату.
“В РМЦ "Армения" продолжают проходить лечение трое пострадавших в результате взрыва. Состояние их здоровья по оценкам врачей удовлетворительное. Двое граждан с повреждением барабанной перепонки, которые находятся в отделении отоларингологии, будут прооперированы”, - проинформировали в Минздраве.
Напомним, поздно вечером 25-го апреля на улице Алабяна в Ереване взорвался автобус, следовавший по маршруту N63. По уточненным данным, в результате прогремевшего в автобусе взрыва погибли два человека, еще семеро с травмами различной степени тяжести были госпитализированы. Водитель автобуса не нуждался в госпитализации.