Պարզվել է ավտոբուսում պայթյունի հետևանքով մահացած երկրորդ անձի ինքնությունը 04/27/2016   14:05  |  Քրեական խրոնիկոն
Պարզվել է ապրիլի 25-ին Երևանի Հալաբյան փողոցում ավտոբոսում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով մահացած երկրորդ անձի ինքնությունը: ԴՆԹ հետազոտությամբ, մասնավորապես, հիմնավորվել  է, որ նա ՀՀ քաղաքացի, 55-ամյա Ռուբեն Բալյանն է, ում բջջային հեռախոսի քարտը հայտնավերվել է դեպքի վայրի զննությամբ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի տեղեկությունները հաստատեց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը:
Հիշեցնենք, որ  նախօրեին Քննչական կոմիտեն հայտարարել էր, որ դեպքի վայրի զննությամբ  բջջային հեռախոսային քարտ էր հայտնաբերվել, պարզվել էր քարտատիրոջ ինքնությունը և նրա տանը խուզարկություն էր կատարվել:
ՔԿ պաշտոնական հաղորդագրության համաձայն, խուզարկությամբ  հայտնաբերվել է «տրոտիլ» տեսակի պայթուցիկ նյութ, պայթուցիչ սարքեր (դետոնատոր) և տարբեր տեսակի էլեկտրասարքավորումներ։ «Տրոտիլ» տեսակի պայթուցիկ նյութի տարրեր, հետքեր հայտնաբերվել են նաև ավտոբուսի և դեպքի վայրի զննությամբ առգրավված փորձանմուշների վրա, ինչը հիմնավորվել է նշանակված փորձաքննության նախնական եզրակացությամբ։
10:16 26/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱվտոբուսի պայթյունից տուժած ևս մեկ քաղաքացի տեղափոխվել է «Արմենիա» ԲԿ
04:03 26/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում ավտոբուսում պայթյունի պահին գտնվել է 10 մարդ. քննչական կոմիտեն նոր տվյալներ է հրապարակել
03:11 26/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Նախագահը ոստիկանությանը հանձնարարել է ուժեղացնել պարեկապահակային ծառայությունը

Установлена личность второго погибшего при взрыве автобуса в Ереване 04/27/2016   14:37  |  Криминальная хроника
Личность второго погибшего в результате произошедшего в понедельник вечером взрыва в автобусе на улице Алабяна в Ереване установлена. Им оказался 55-летний гражданин Армении Рубен Балян, чья сим-карта была обнаружена на месте инцидента.
Его личность подтвердил анализ ДНК. Имеющиеся у “ФактИнфо” сведения подтвердила советник председателя Следственного комитета Армении Сона Трузян.
Ранее СК сообщил, при осмотре места происшествия в числе других предметов, имеющих существенное значение для уголовного дела, была обнаружена карта от мобильного телефона, установлена личность владельца данной карты. При обыске в его доме были найдены взрывчатое вещество “тротил”, взрывные устройства(детонаторы) и различные электрические приборы.
Элементы и следы от взрывчатого вещества “тротил” были обнаружены также на взятых при осмотре автобуса и места происшествия образцах, что подтверждается предварительным заключением назначенной экспертизы.